پیونگ یانگ برنامه پیشرفت های فضایی خود را ادامه می دهد

  رسانه های کره شمالی اعلام کردند که پیونگ یانگ هرگز برنامه پیشرفت های فضایی خود را متوقف نخواهد کرد. پیونگ یانگ برنامه پیشرفت های فضایی خود را ادامه می دهد


  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یونهاپ، بزرگترین روزنامه در کره شمالی روز یکشنبه طی گزارشی خبر داد: پیونگ یانگ به پرتاب موشک برای حمل و استقرار ماهواره در مدار زمین ادامه خواهد داد.

  بر اساس این گزارش، «رودونگ سین مون» به عنوان عضوی از حزب کارگر حاکم در کره شمالی، طی صدور بیانیه ای مدعی شد: سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشوری کمونیستی (کره شمالی) بی تردید با شکست روبرو خواهد شد.

  در این بیانیه آمده است: مهم نیست که چه کسی مخالفت می کند، پیونگ یانگ هرگز برنامه پیشرفت های فضایی خود را متوقف نخواهد کرد.

  در همین راستا روزنامه کره شمالی با تاکید بر این واقعیت که پرتاب موشک، در جهت فراهم آوردن آسایش بیشتر مردم این کشور است، ادامه داد: تصمیم قاطع حاکمیت پیونگ یانگ، پیشگام شدن در زمینه اکتشاف فضا است.

  این روزنامه سپس افزود: ایالات متحده آمریکا مکررا با سوء استفاده از شورای امنیت، مدعی شده است که راکتهای ما برای آزمایش موشک به کار گرفته می شود در حالی که این موضوع صحت نداشته و واشنگتن با سفسطه، اصل صلح آمیز بودن موشک ها را تخریب می کند .

  لازم به ذکر است که شورای امنیت سازمان ملل کره شمالی را از پرتاب موشک های ماهواره بر منع کرده زیرا معتقد است که پیونگ یانگ این گونه موشک ها را در جهت دستیابی به توانایی پرتاب موشک های دور برد انجام می دهد.

  در همین راستا بیشتر کارشناسان بر این مطلب اذعان دارند که بین فن آوری موشک های ماهواره بر و موشکهای دوربرد تفاوت چندانی وجود ندارد.

  گفتنی است که بیانیه اخیر در پیونگ یانگ پس از آن منتشر شد که « کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در پیام ابتدای سال خود از ورود کشورش به آخرین مراحل آزمایش پرتاب موشکهای قاره پیما خبر داده بود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .