تعویض باطری های ایستگاه فضایی بین المللی

  عملیات خطرناک تعویض باطری ایستگاه فضایی بین المللی در ارتفاع چهارصد و پنجاه کیلومتری سطح زمین با موفقیت انجام شد. تعویض باطری های ایستگاه فضایی بین المللی

  به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما،به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار، عملیات تعویض باطری های ایستگاه فضایی بین المللی با موفقیت انجام شد.

  توما پسکه فضانورد فرانسوی پس از هفت سال آموزش سرانجام برای نخستین بار از ایستگاه فضایی بین المللی برای تعویض باطری های ایستگاه خارج شد.

  این عملیات خطرناک در ارتفاع چهارصد و پنجاه کیلومتری سطح زمین با موفقیت انجام شد. خروج از ایستگاه فضایی بین المللی برای فضانوردان بسیار خطرناک است. سرعت چرخش ایستگاه فضایی بین المللی بیست و هشت هزار کیلومتر در ساعت است. به این ترتیب ایستگاه هر نود دقیقه یک بار دور زمین می چرخد که چهل و پنج دقیقه آن روز و چهل و پنج دقیقه دیگر شب است. دمای هوا در چهل و پنج دقیقه روز صد و بیست درجه بالای سفر و در چهل و پنج دقیقه شب صد درجه زیر صفر است. فضانوردان برای حفظ دمای ثابت بیست درجه که دمای ایده آل برای بدن است لباسی بر تن دارند که حاوی ۳.۸ لیتر آب است. وزن لباس فضانوردان که برای محافظت از آنها در برابر خطرات موجود طراحی شده دویست و چهل کیلوگرم است که نمی توان به تنهایی آن را برتن کرد.

  این لباس ها به دوربین و رادیو برای ارتباط دائمی با زمین و همچنین کپسول آب و اکسیژن، نور افکن و جعبه ابزار مجهز است.

  فضانوردان برای حرکت در خارج از ایستگاه فضایی سالها در استخر تمرین کرده اند.

   

  http://www.iribnews.ir/files/fa/news/1395/10/25/652675_421.mp4

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .