طرح پناهگاه اولین ساکنان مریخ منتشر شد

  محققان ناسا طرحی را ارایه کردند که در آن با استفاده از منابع طبیعی مریخ، امکان ساخت پناهگاه موردنیاز اولین ساکنان این سیاره سرخ فراهم می‌شود. طرح پناهگاه اولین ساکنان مریخ منتشر شد

   

  به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، این طرح جدید که Ice Home نام داشته و شباهت زیادی به ایگلو (خانه یخی اسکیموها) دارد، در حال حاضر بهترین گزینه برای ساخت پناهگاه اولین ساکنان مریخ محسوب می‌شود. یکی از مهمترین ویژگی‌های این طرح، پوسته خارجی حجیم آن است که قابلیت ذخیره آب را در فضاهای سلولی دارد و امکان محافظت ساکنین پناهگاه را از پرتوهای کیهانی فراهم می‌کند. با توجه به این که مقادیر زیادی آب در سطح مریخ وجود دارد و استخراج آن از سطح سیاره امکان‌پذیر است،‌ با استفاده از این طرح مقادیر زیادی در هزینه‌های حمل و نقل صرفه‌جویی خواهد شد.


  علاوه بر این وزن سبک IceHome موجب تسهیل حمل و نقل و نصب این پناهگاه با استفاده از تجهیزات ساده می‌شود. همچنین تمام مواد مورد استفاده برای ساخت پناهگاه کاملا شفاف هستند و در نتیجه امکان عبور نور طبیعی را فراهم می‌کنند. بهره‌مندی از این ویژگی در یک فضای بیگانه اثرات مهمی بر سلامت روحی و جسمی فضانوردان برجای می‌گذارد.

   

  به منظور حفظ دمای داخل پناهگاه در حد دمای مناسب (۲۲ درجه سانتیگراد) از دی‌اکسید کربن موجود در اتمسفر مریخ استفاده می‌شود و این گاز در لایه‌ای بین دیواره درونی و پوسته بیرونی پناهگاه به عنوان عایق مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پناهگاه فضای لازم برای زندگی چهار فضانورد را در اختیار می‌گذارد.


  پروژه Ice Home در مراحل اولیه طراحی قرار دارد و ممکن است در مراحل بعدی تغییراتی در آن ایجاد شود.

  طرح پناهگاه اولین ساکنان مریخ منتشر شد

  طرح پناهگاه اولین ساکنان مریخ منتشر شد

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .