آیا زندگی در مریخ امکان‌پذیر خواهد بود؟

  بشر همواره در جستجوی موجودات فرازمینی در دیگر سیارات و زندگی بر روی سیاره‌ای دیگر غیر زمین بوده است، به همین دلیل دانشمندان با تفحص در فضا در جستجوی جوابی برای این سوالات هستند. با افزایش گزارش‌های اعلام شده از مشاهده UFO ها در سال‌های اخیر تصور می شود فرازمینی‌ها وجود دارند. در حال حاضر دانشمندان با بررسی سازواره‌های فسیلی در سکونتگاه‌های سخت چگونگی زندگی فرازمینی‌ها را می‌یابند. آیا زندگی در مریخ امکان‌پذیر خواهد بود؟


  به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس، منافذ گرمایی و چشمه‌های گرم همیشه مورد توجه دانشمندان بوده و زندگی موجودات در این محیط‌ها با دمای بالا و بدون اکسیژن مورد بررسی قرار گرفته است. محققان پیشنهاد می‌کنند تحقیق بر روی سازواره‌های extremophilic به درک زندگی موجودات فضایی کمک خواهد کرد.

  استاد زیست‌شناسی زمین جک فارمر از دانشگاه اریزونا ایالات متحده و همکار شرکت‌کننده در پروژه ماموریت مریخ‌نورد سیاره سرخ اظهار کردند: تحقیق بر روی محدودیت‌های محیطی در زمین در کشف زندگی در دیگر سیارات کمک‌کننده خواهد بود.

  یکی دیگر از اعضای این گروه استادیار دانشگاه سینسیناتی Andrew Czaja اظهار کرد: باکتری فسیل گوگرد کشف شده در افریقا مربوط به زمانی است که زمین خالی از اکسیژن بوده است.سلول‌های فسیلی زیادی در Archean Eon کشف شده است. البته فسیل‌های دریایی بسیاری از موجودات ذره‌بینی نیز وجود دارد که همگی در رابطه با بررسی‌های زندگی در دیگر سیارات کمک‌کننده هستند.

  به عقیده وی زندگی extremophilic به دانشمندان اطمینان می دهد که زندگی در شرایط سخت امکان‌پذیر خواهد بود. وی به زندگی در مریخ خوش‌بین است و می‌گوید هر لحظه با کشف نمونه‌های مختلف محیط‌زیستی بر روی زمین به زندگی در دیگر سیارات امیدوار می‌شویم.

  فارمر در ادامه افزود: با کشف فسیل آرکنن در افریقا زندگی در دیگر سیارات در آینده‌ای نزدیک تایید شده است.

  این نتایج ماموریت بعدی مریخ نورد ناسا در سال ۲۰۲۰ را در مناطقی خاص برای زندگی برنامه‌ریزی می‌کند.

  نتایج این تحقیق در نشریه Geology منتشر شده است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.