آمادگی چین برای انجام آزمایش موشک ضدماهواره

  پکن به زودی موشک ضدماهواره «دانگ ننگ-۳»، یکی از قوی‌ترین سلاح‌های جنگ نامتقارن چین، را آزمایش خواهد کرد. آمادگی چین برای انجام آزمایش موشک ضدماهواره

   


  به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت «واشینگتن فری بیکن»، چین در حال آماده شدن برای انجام آزمایش یک موشک جدید است که می تواند ماهواره ها را در فضا نابود کند. این موشک یکی از قوی ترین سلاح های جنگ نامتقارن پکن است.

  موشک ضدماهواره «دانگ ننگ-۳» در یک تاسیسات نظامی در مرکز چین مراحل پایانی آمادگی برای انجام آزمایش را سپری می کند.

  براساس اظهارات مقامات پنتاگون، این آزمایش موشکی روز پنجشنبه انجام خواهد شد. هیچ گونه جزئیات بیشتری از این آزمایش منتشر نشده است.

  سخنگوی پنتاگون و یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا نیز در این خصوص اظهار کردند: «ما درخصوص مسائل امنیتی و اطلاعاتی اظهار نظر نمی کنیم.»

  دولت چین پیشتر مناطق نزدیک به منطقه آزمایش موشک را در تاریخ ۷ و ۸ دسامبر (۱۷ و ۱۸ آذر) به عنوان مناطق پرواز ممنوع اعلام کرده بود. بر همین اساس، کارشناسان پیش‌بینی می کنند پکن در حال آمادگی برای انجام آزمایش موشک ضدماهواره است.

  برنامه های موشک های بالیستیک و موشک های ضدماهواره چین با هم تنیده شده و همزمان با هم در حال گسترش است.

  پس از اینکه چین با آزمایش موشک ضدماهواره خود در سال ۲۰۰۷ به دلیل ایجاد هزاران قطعه زباله معلق در فضا مورد انتقاد بین المللی قرار گرفت، انجام برنامه های موشکی ضدماهواره خود را در پوشش یک سامانه دفاع موشکی ادامه داد.

  تاریخ آخرین آزمایش موشک ضدماهواره چین به ۳۰ اکتبر ۲۰۱۵ (۸ آبان ۹۴) بازمی گردد.

   

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.