آمادگی چین برای انجام آزمایش موشک ضدماهواره

  پکن به زودی موشک ضدماهواره «دانگ ننگ-۳»، یکی از قوی‌ترین سلاح‌های جنگ نامتقارن چین، را آزمایش خواهد کرد. آمادگی چین برای انجام آزمایش موشک ضدماهواره

   


  به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت «واشینگتن فری بیکن»، چین در حال آماده شدن برای انجام آزمایش یک موشک جدید است که می تواند ماهواره ها را در فضا نابود کند. این موشک یکی از قوی ترین سلاح های جنگ نامتقارن پکن است.

  موشک ضدماهواره «دانگ ننگ-۳» در یک تاسیسات نظامی در مرکز چین مراحل پایانی آمادگی برای انجام آزمایش را سپری می کند.

  براساس اظهارات مقامات پنتاگون، این آزمایش موشکی روز پنجشنبه انجام خواهد شد. هیچ گونه جزئیات بیشتری از این آزمایش منتشر نشده است.

  سخنگوی پنتاگون و یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا نیز در این خصوص اظهار کردند: «ما درخصوص مسائل امنیتی و اطلاعاتی اظهار نظر نمی کنیم.»

  دولت چین پیشتر مناطق نزدیک به منطقه آزمایش موشک را در تاریخ ۷ و ۸ دسامبر (۱۷ و ۱۸ آذر) به عنوان مناطق پرواز ممنوع اعلام کرده بود. بر همین اساس، کارشناسان پیش‌بینی می کنند پکن در حال آمادگی برای انجام آزمایش موشک ضدماهواره است.

  برنامه های موشک های بالیستیک و موشک های ضدماهواره چین با هم تنیده شده و همزمان با هم در حال گسترش است.

  پس از اینکه چین با آزمایش موشک ضدماهواره خود در سال ۲۰۰۷ به دلیل ایجاد هزاران قطعه زباله معلق در فضا مورد انتقاد بین المللی قرار گرفت، انجام برنامه های موشکی ضدماهواره خود را در پوشش یک سامانه دفاع موشکی ادامه داد.

  تاریخ آخرین آزمایش موشک ضدماهواره چین به ۳۰ اکتبر ۲۰۱۵ (۸ آبان ۹۴) بازمی گردد.

   

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.