تمایل روسیه برای حضور در بازار فناوری ایران

  قائم مقام وزیر ارتباطات کشورمان با وزیر مخابرات روسیه در راستای حضور این کشور در بازار فناوری ایران و نیز انتقال دانش فنی در جهت بومی سازی شبکه های اجتماعی گفتگو کرد. تمایل روسیه برای حضور در بازار فناوری ایران


  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، مهدی محتشمی قائم مقام وزیر ارتباطات در امور بین الملل با اسماعیلف وزیر مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه دیدار و گفتگو کرد.

  وی با تاکید بر روابط دو طرف از اراده مسوولان عالی رتبه دو کشور بر توسعه روابط در تمام سطوح خبر داد و گفت: ارتباطات نزدیک ایران و روسیه همانگونه که در مسائل بین المللی نتیجه بخش بوده است، می تواند در حوزه ICT نیز نتایج خوبی به همراه داشته باشد.

  محتشمی با اشاره به ریاست وزارت ارتباطات بر کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، افزود: تفاهمات خوبی با یکدیگر در حوزه های مرتبط صورت گرفته است و امیدواریم در این سفر نیز به نتایج قابل دسترس و ملموس دست پیدا کنیم.

  وی به سفر وزیر ارتباطات به مسکو در ماه ژوییه اشاره و از پیشرفتهای روسیه در زمینه مخابرات و IT ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: در این سفر از نزدیک با توانمندی ها و پیشرفتهای چشمگیر روسیه در حوزه ICT آشنا شده و امیدواریم شاهد روابط نزدیک دو کشور در این حوزه باشیم.

  قائم مقام وزیر ارتباطات افزود: ایران در برنامه ششم سرمایه گذاری خوبی در حوزه ICT خواهد کرد و علاقه مند است در این راستا و در فضای رقابتی، همکاری خوبی جهت حمایت از تولید بومی و نیز صادرات محصولات ICT به کشورهای همسایه داشته باشد.

  ایران خواستار توسعه همکاری با روسیه در حوزه جویشگرها و شبکه های اجتماعی

  محتشمی همچنین با تاکید بر همکاری نزدیک بخش های خصوصی دو کشور گفت: بخش خصوصی ایران پیشرفت های خوبی داشته و علاوه بر تامین نیاز داخل امکان صادرات نرم افزار و سخت افزار دارد که باید در روابط دیده شود.

  وی از لزوم روابط نزدیک در زمینه فضای مجازی به ویژه بحث امنیت شبکه خبر داد و افزود: با تلاش دو کشور می توان جلوی تهدیدهای امنیتی را گرفت. همچنین با توجه به پیشرفتهای چشمگیر جویشگرها در روسیه امیدواریم این جویشگرها امکان پشتیبانی از زبان فارسی را نیز ایجاد کند تا در این خصوص نیز دو کشور همکاری داشته باشند.

  وی در زمینه شبکه های اجتماعی خواستار توسعه روابط و انتقال دانش فنی در جهت بومی سازی این شبکه ها شد و با اشاره به مذاکرات گذشته در زمینه تحقیق و پژوهش خاطر نشان کرد: ایران در این خصوص سرمایه گذاری وسیعی کرده است و می توان با توجه به توسعه زیرساختها به گسترش فعالیتهای دو جانبه همت گمارد.

  توسعه همکاریهای فضایی ایران با آژانس فضایی روسیه

  همکاری های فضایی بحث دیگری بود که محتشمی از علاقه مندی به توسعه همکاری های فضایی ایران با آژانس فضایی روسیه خبر داد و گفت: ارتباطات نزدیک ایران و روسیه همانگونه که در مسائل بین المللی نتیجه بخش بوده است می تواند در حوزه ICT نیز نتایج خوبی به همراه داشته باشد.

  اسماعیلف وزیر ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه نیز با ابراز خرسندی از حضور در ایران بر علاقه مندی خود و هیات همراه در زمینه همکاری در حوزه های مختلف به ویژه همکاری بخش خصوصی و دولتی دو کشور تاکید کرد.

  وی با اشاره به نظر رئیس جمهور روسیه در خصوص ICT اظهار داشت: فناوری اطلاعات بخش مهمی برای روسیه بشمار می رود و تاکنون پیشرفتهای خوبی بدست آورده بطوری که برای سال ۲۰۱۷ میزان صادرات آن ۷ میلیارد دلار برنامه ریزی شده است .

  روسیه خواستار حضور در بازار فناوری اطلاعات ایران

  اسماعیلف مذاکره در زمینه موضوعات بیان شده و بخش خصوصی را چارچوب برنامه کاری خود در ایران عنوان کرد و گفت: در این دیدار ها باید فرصتهای همکاری و ارتباطات نزدیک بخش خصوصی دو کشور را ایجاد کرد.

  وی با اشاره به علاقه مندی بخش خصوصی روسیه جهت حضور در حوزه ICT ایران افزود: این بخش با پیشنهادات منحصر به فرد حضور یافته و علاقه مند است توانایی های خود را به نمایش گذارد.

  اسماعیلف از مساعدت در زمینه همکاری با شبکه اجتماعی پیام رسان «یاندکس» خبر داد و گفت: در بخش فضایی از طریق شرکت اینتر اسپوتنیک می توان همکاری داشت.

  اسماعیلف و هیات همراه در سفر سه روزه خود به تهران ضمن دیدار با وزیر ارتباطات و معاونان وی، نشست هایی نیز با بخش خصوصی فعال در زمینه مخابرات و ICT خواهد داشت.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .