فراخوان پروپوزال ISRO برای راه‌اندازی دومین ماموریت مدارگرد مریخ

  دولت هند اعلام کرد: سازمان پژوهش‌های فضایی هند (ISO) به منظور گسترش تحقیقات بین سیاره‌ای به دنبال طرح‌های پیشنهادی علمی برای راه‌اندازی دومین ماموریت مدارگرد مریخ (MOM- ۲) است. فراخوان پروپوزال ISRO برای راه‌اندازی دومین ماموریت مدارگرد مریخ


  به گزارش ایسنا و به نقل از زی نیوز، جتندرا سینگ، مسئول امور کشوری در دفتر نخست وزیر که مسئولیت سازمان فضایی را نیز برعهده دارد در پاسخ کتبی خود به سوال مطرح شده در مجلس راجیا سابا اظهار کرد: پیکره بندی، اهداف و آزمایش‌های علمی MOM- ۲ هنوز مشخص و تکمیل نشده است.

  وی در ادامه گفت: این سازمان برای دریافت بهترین طرح‌های پیشنهادی فراخوانی راه‌اندازی کرده تا آزمایش‌های علمی دومین ماموریت مدارگرد مریخ را به انجام برساند.

  سازمان تحقیقات فضایی هند پس از پرتاب و چرخش موفقیت‌آمیز کاوشگر مانگلیان (MOM- ۱) در مدار مریخ از دومین ماموریتش به این سیاره سرخ خبر داد.

  مانگلیان که اولین ماموریت بین سیاره‌ای هند است پس از گذشت ۲۹۸ روز در مسیرش به سمت مریخ سرانجام در ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۴ با موفقیت در مدار این سیاره سرخ قرار گرفت.

  کاوشگر مریخ هندی ۲۵ ماه است که در مدار قرار دارد و عملکرد رضایت بخشی ارائه می‌دهد.

  اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، این سازمان مانگلیان-۲ که شامل یک مدارگرد، کاوشگر و مریخ نورد است، را تا سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی خواهد کرد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .