تأکید ناسا بر اهمیت علوم زمینی و نگرانی از کاهش بودجه

  به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پژوهشگاه فضایی ایران، ناسا در یک جلسه توجیهی به موضوع مأموریت‌های آتی این سازمان در زمینه علوم زمینی پرداخت و افزون بر تأکید اهمیت تحقیق در این حوزه، اظهار نگرانی کرد که ممکن است دولت جدید بخواهد بودجه‌های لازم را کاهش بدهد. تأکید ناسا بر اهمیت علوم زمینی و نگرانی از کاهش بودجه


  در این جلسه که روز ۲۰ آبان سال جاری در ساختمان ناسا برگزار شد، قرار بود  موضوع پرتاب سامانه ماهواره ناوبری جهانی Cyclone مورد بررس ی قرار بگیرد. اما  در این جلسه مدیر بخش علوم ناسا  بیش از آنکه خود مأموریت را مورد بحث قرار بدهد، در مورد فعالیت کلی ناسا در زمینه‌ علوم زمینی صحبت کرد.

  وی با اشاره به اینکه فعالیت ناسا در زمینه علوم زمینی تغییرات زیادی در زندگی مردم سرتاسر جهان ایجاد کرده است، اظهار داشت علوم زمینی موجب نجات انسان‌ها، رشد شرکت‌ها و افزایش آگاهی در زمینه چالش‌های محیطی می‌شود که بر زندگی امروز و آینده بشر تأثیر دارد.

  اگرچه این جلسه به‌صورت مستقیم به مباحث سیاسی اختصاص نداشت، اما در حقیقت ۳۶ ساعت پس از اعلام پیروزی ترامپ برگزار شده است. شایان ذکر است رابرت واکر مشاور سیاست‌های فضایی ترامپ پیش از این در تاریخ ۵ آبان سال جاری اظهار داشت بهتر است ناسا بیشتر بر فعالیت در اعماق فضا تمرکز داشته باشد و فعالیت‌های علوم زمینی به سازمان‌های دیگری واگذار بشود.

   

  منبع خبر: www.spacenews.com

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .