ماهواره پیشرفته‌ جوی به کمک خلبان‌ها می‌آید

  یک ماهواره آب و هوایی جدید که به خلبان‌ها در اجتناب از تلاطم های جوی کمک می‌کند، به فضا پرتاب شد. ماهواره پیشرفته‌ جوی به کمک خلبان‌ها می‌آید


  به گزارش ایسنا به نقل از بی.بی.سی، سازمان ملی علوم اقیانوسی و اتمسفری آمریکا (نواا) گفت که این ماهواره تصاویر روشنی از "امواج" درون ابرها را که باعث دست انداز هوایی می‌شوند،ارسال خواهد کرد.

  این ماهواره همچنین به تخمین بهتر سرعت باد، شدت مه، یخ و صاعقه کمک خواهد کرد.

  خلبان‌ها از این پیشرفت که قرار است از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ در دسترس قرار گیرد استقبال کرده اند .

  ماهواره جی اُ ای اس-آر پیشرفته ترین ماهواره آب و هوایی جهان معرفی شده است.

  سازندگان این ماهواره همچنین می‌گویند با سرعت بیشتری وقوع توفان‌های استوایی، سیل، گردبادهای بزرگ، توفان‌های پرصاعقه و شراره های خورشیدی را ردیابی خواهد کرد.

  نواا می‌گوید که این ماهواره یک میلیارد دلاری آسمان‌ها را پنج بار سریع‌تر از نسل‌های قبلی این ماهواره‌ها اسکن می‌کند و وضوح آن چهار بار بیشتر است.

  این ماهواره به خلبان‌ها کمک خواهد کرد مسیر پرواز را بهتر برنامه‌ریزی کنند تا به شرایط خطرناک نخورند.

  ماهواره پیشرفته‌ جوی به کمک خلبان‌ها می‌آید

  این ماهواره به عبور از مسیرهای امن تر برای هواپیماها کمک خواهد کرد

  استیو گودمن، از دانشمندان ارشد این پروژه، گفت:که ماهواره‌های نسل قبل به راحتی نمی‌توانستند جزییات کافی از ابرها را ضبط کنند تا امواجی را که باعث تلاطم و چاله هوایی می‌شود، نشان دهند.

  وی در ادامه افزود: ماهواره جدید تصاویر روشن‌تری را ظرف چند دقیقه ارسال خواهد کرد وهوا را آن طور که الان هست نشان می‌دهد نه هوایی که ۱۵ تا ۳۰ دقیقه پیش در جریان بوده است .

  استیو لندلز کارشناس ایمنی پرواز در انجمن خطوط هوایی بریتانیا گفت که خلبان‌ها از پیشرفت‌هایی که این ماهواره در پیش‌بینی هوا ارائه می‌کند خرسند خواهند شد.

  نواا برای این پروژه با سازمان هوافضای آمریکا، ناسا، همکاری کرده است.

  این ماهواره که اوایل هفته جاری به فضا ارسال شده، قرار است ظرف دو هفته به مداری در ارتفاع تقریبا ۳۶ هزار کیلومتری برسد و ظرف یک سال فعال شود .

  ماهواره پس از شروع فعالیت هر ۱۵ دقیقه یک بار تصاویر کاملی از نیمکره غربی و هر پنج دقیقه یک بار از آمریکا تهیه خواهد کرد. پیشروی توفان‌ها هر ۳۰ ثانیه یک بار به روز خواهد شد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .