ماهواره پیشرفته‌ جوی به کمک خلبان‌ها می‌آید

  یک ماهواره آب و هوایی جدید که به خلبان‌ها در اجتناب از تلاطم های جوی کمک می‌کند، به فضا پرتاب شد. ماهواره پیشرفته‌ جوی به کمک خلبان‌ها می‌آید


  به گزارش ایسنا به نقل از بی.بی.سی، سازمان ملی علوم اقیانوسی و اتمسفری آمریکا (نواا) گفت که این ماهواره تصاویر روشنی از "امواج" درون ابرها را که باعث دست انداز هوایی می‌شوند،ارسال خواهد کرد.

  این ماهواره همچنین به تخمین بهتر سرعت باد، شدت مه، یخ و صاعقه کمک خواهد کرد.

  خلبان‌ها از این پیشرفت که قرار است از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ در دسترس قرار گیرد استقبال کرده اند .

  ماهواره جی اُ ای اس-آر پیشرفته ترین ماهواره آب و هوایی جهان معرفی شده است.

  سازندگان این ماهواره همچنین می‌گویند با سرعت بیشتری وقوع توفان‌های استوایی، سیل، گردبادهای بزرگ، توفان‌های پرصاعقه و شراره های خورشیدی را ردیابی خواهد کرد.

  نواا می‌گوید که این ماهواره یک میلیارد دلاری آسمان‌ها را پنج بار سریع‌تر از نسل‌های قبلی این ماهواره‌ها اسکن می‌کند و وضوح آن چهار بار بیشتر است.

  این ماهواره به خلبان‌ها کمک خواهد کرد مسیر پرواز را بهتر برنامه‌ریزی کنند تا به شرایط خطرناک نخورند.

  ماهواره پیشرفته‌ جوی به کمک خلبان‌ها می‌آید

  این ماهواره به عبور از مسیرهای امن تر برای هواپیماها کمک خواهد کرد

  استیو گودمن، از دانشمندان ارشد این پروژه، گفت:که ماهواره‌های نسل قبل به راحتی نمی‌توانستند جزییات کافی از ابرها را ضبط کنند تا امواجی را که باعث تلاطم و چاله هوایی می‌شود، نشان دهند.

  وی در ادامه افزود: ماهواره جدید تصاویر روشن‌تری را ظرف چند دقیقه ارسال خواهد کرد وهوا را آن طور که الان هست نشان می‌دهد نه هوایی که ۱۵ تا ۳۰ دقیقه پیش در جریان بوده است .

  استیو لندلز کارشناس ایمنی پرواز در انجمن خطوط هوایی بریتانیا گفت که خلبان‌ها از پیشرفت‌هایی که این ماهواره در پیش‌بینی هوا ارائه می‌کند خرسند خواهند شد.

  نواا برای این پروژه با سازمان هوافضای آمریکا، ناسا، همکاری کرده است.

  این ماهواره که اوایل هفته جاری به فضا ارسال شده، قرار است ظرف دو هفته به مداری در ارتفاع تقریبا ۳۶ هزار کیلومتری برسد و ظرف یک سال فعال شود .

  ماهواره پس از شروع فعالیت هر ۱۵ دقیقه یک بار تصاویر کاملی از نیمکره غربی و هر پنج دقیقه یک بار از آمریکا تهیه خواهد کرد. پیشروی توفان‌ها هر ۳۰ ثانیه یک بار به روز خواهد شد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.