چهارمین همایش بین‌المللی فضانوردی در قزاقستان آغاز به کار کرد

  چهارمین همایش بین‌المللی فضانوردی با هدف بررسی تجارب و چشم‌انداز استفاده از فناوری‌های نوین فضایی در شهر «آستانه» پایتخت قزاقستان آغاز به کار کرد. چهارمین همایش بین‌المللی فضانوردی در قزاقستان آغاز به کار کرد


  به گزارش خبرنگارخبرگزاری فارسدربیشکک، در شهر «آستانه» چهارمین همایش بین‌المللی تحت عنوان «روزها‌ی فضا در قزاقستان- ۲۰۱۶» در حال برگزاری است.

  در چارچوب این همایش، تجربیات و چشم‌انداز فناوری‌های نوین سیستم فضایی سنجش از راه دور (RS) و سیستم ناوبری ماهواره‌ای بادقت بالا (SVSN)در مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

  در این همایش بیش از ۴۰۰ متخصص این رشته از ۵۰ شرکت خارجی در حوزه صنعت فضایی قزاقستان حضور دارند.

  بر اساس این گزارش، این همایش در آستانه بیست و پنجمین سالگرد استقلال قزاقستان برگزار می‌شود.

  در این همایش «تالگات موسی‌بایف» فضانورد معروف قزاقستان و مشاور رئیس جمهور این کشور در مورد نقش «نورسلطان نظربایف» در راه‌اندازی و توسعه فعالیت فضایی در قزاقستان سخنرانی کرد.

  طبق برنامه «بیبوت آتامکولاف» وزیر صنعت دفاعی و فضایی قزاقستان، «حیوگ لاپارت ویواد» معاون شرکت «ایرباس» درباره برنامه‌ها و دستاوردهای صنعت فضایی قزاقستان سخنرانی خواهند کرد.

  در این همایشهمچنینراه‌های جذب سرمایه برای فعالیت فضایی قزاقستان جهت ایجاد زیرساخت‌های زمینی، تولید پهپادها و اجرای پروژه‌های دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد .

  برنامه‌ریزی شده است که در پایان این همایش نیز تفاهم‎نامه‌های همکاری میان «آستانه» و شرکای جدید به امضا برسد و قراردادهایی نیز جهت فراهم نمودن تصاویر ماهواره‎ای توسط ماهواره‌های قزاقستانی برای مشتریان بسته شوند.

  این همایش‌ها هرساله از سال ۲۰۱۲ و با هدف توسعه صنعت فضایی قزاقستان برگزار می‌شود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.