چهارمین همایش بین‌المللی فضانوردی در قزاقستان آغاز به کار کرد

  چهارمین همایش بین‌المللی فضانوردی با هدف بررسی تجارب و چشم‌انداز استفاده از فناوری‌های نوین فضایی در شهر «آستانه» پایتخت قزاقستان آغاز به کار کرد. چهارمین همایش بین‌المللی فضانوردی در قزاقستان آغاز به کار کرد


  به گزارش خبرنگارخبرگزاری فارسدربیشکک، در شهر «آستانه» چهارمین همایش بین‌المللی تحت عنوان «روزها‌ی فضا در قزاقستان- ۲۰۱۶» در حال برگزاری است.

  در چارچوب این همایش، تجربیات و چشم‌انداز فناوری‌های نوین سیستم فضایی سنجش از راه دور (RS) و سیستم ناوبری ماهواره‌ای بادقت بالا (SVSN)در مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

  در این همایش بیش از ۴۰۰ متخصص این رشته از ۵۰ شرکت خارجی در حوزه صنعت فضایی قزاقستان حضور دارند.

  بر اساس این گزارش، این همایش در آستانه بیست و پنجمین سالگرد استقلال قزاقستان برگزار می‌شود.

  در این همایش «تالگات موسی‌بایف» فضانورد معروف قزاقستان و مشاور رئیس جمهور این کشور در مورد نقش «نورسلطان نظربایف» در راه‌اندازی و توسعه فعالیت فضایی در قزاقستان سخنرانی کرد.

  طبق برنامه «بیبوت آتامکولاف» وزیر صنعت دفاعی و فضایی قزاقستان، «حیوگ لاپارت ویواد» معاون شرکت «ایرباس» درباره برنامه‌ها و دستاوردهای صنعت فضایی قزاقستان سخنرانی خواهند کرد.

  در این همایشهمچنینراه‌های جذب سرمایه برای فعالیت فضایی قزاقستان جهت ایجاد زیرساخت‌های زمینی، تولید پهپادها و اجرای پروژه‌های دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد .

  برنامه‌ریزی شده است که در پایان این همایش نیز تفاهم‎نامه‌های همکاری میان «آستانه» و شرکای جدید به امضا برسد و قراردادهایی نیز جهت فراهم نمودن تصاویر ماهواره‎ای توسط ماهواره‌های قزاقستانی برای مشتریان بسته شوند.

  این همایش‌ها هرساله از سال ۲۰۱۲ و با هدف توسعه صنعت فضایی قزاقستان برگزار می‌شود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.