شناسایی کوتوله مرموز قهوه‌ای توسط ناسا

  کوتوله‌های قهوه‌ای اشیا شناور با جرم کم و همجوشی هیدروژن پایدار در فضا هستند که آزادانه حرکت می‌کنند و چون برخی ویژگی‌های آنها با ستارگان متفاوت است به نام ستارگان نافرجام شناخته می‌شوند. این اجرام بسیار بزرگتر از سیارات بوده و جرمی همانند خورشید دارند و اغلب به حلقه گمشده بین ستارگان و سیارات معروفند. شناسایی کوتوله مرموز قهوه‌ای توسط ناسا


  به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس، کوتوله قهوه‌ای تازه کشف شده  OGLE- ۲۰۱۵-BLG-۱۳۱۹ نام دارد و مدار این کوتوله‌ قهوه‌ای سه واحد نجومی ستاره‌ میزبان خود است که در واقع پدیده‌ای نادر محسوب می‌شود و این پدیده صحرای کوتوله قهوه‌ای نام گرفته و موردی استثنایی است.

  این کوتوله وزنی بین ۳۰ تا ۶۵ برابر جرم مشتری و حلقه دور این ستاره K نامیده شده که وزنی برابر نیمی از جرم خورشید است.

  سرپرست این تحقیق یوسی شوارتزوالد در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در پاسادنای کالیفرنیا اظهار کرد: هدف ما درک چگونگی چرخش کوتوله‌ها در اطراف ستارگان و فاصله نسبی آنها با ستارگان میزبان است.

  وی در ادامه افزود: به نظر می‌رسد این صحرا چندان هم که تصور می‌شود خشک نیست.

  این شی با استفاده از روش لنز گرانشی و به کمک اسپیتزر ناسا و تلسکوپ‌های فضایی سویفت کشف شده است. میکرولنزیک تکنیکی برای شناسایی موقعیت اجرام آسمانی و اشیاست. این اولین‌بار است که دو تلسکوپ در این رویداد میکرولنزیک با یکدیگر همکاری دارند.

  جفری بریدن دانشمند JPL اظهار کرد: امیدواریم در آینده مشاهدات بیشتری از رویدادهای میکرولنزیک برای شناسایی کوتوله‌های قهوه‌ای و سیستم‌های وابسته به سیارات شناسایی کنیم.

  نتایج این تحقیق در نشریه Astrophysical منتشر شده است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.