سقوط جسمی ناشناخته در میانمار

  جسمی فلزی و شناخته نشده روز دهم نوامبر از آسمان در منطقه‌ای دورافتاده و کوهستانی در میانمار سقوط کرده‌است. سقوط جسمی ناشناخته در میانمار


  براساس گزارش دیسکاوری، این جسم فلزی استوانه‌ای شکل که طول آن ۳.۷ متر و شعاع آن ۱.۵ متر است، در روستایی به نام لون‌خین در نزدیکی یک معدن یشم سقوط کرده‌است. روستاییان صبح زود با صدای انفجار و لرزش از خواب بیدار شدند و اگرچه کسی از این حادثه آسیبی ندید، اما جسم بیگانه چادر یکی از معدنچیان را نابود کرد و به آتش کشید.

  این جسم درنگاه اول شبیه به قطعه‌ای از یک هواپیما است. روستاییان ابتدا فکر کردند یک موتور هواپیما پیدا کرده‌اند زیرا مقدار زیادی دیود و کابل مسی در کنار این جسم یافتند. با این همه مقامات دولتی میانمار می‌گویند هنوز موفق به شناسایی این جسم نشده‌اند.

  یکی از مقامات دولتی از سازمان هوانوردی این کشور می‌گوید جسم بیشتر به یه بوستر راکت شباهت دارد تا قطعه‌ای از یک هواپیمای تجاری. یک روز پیش از این رویداد چین از پرتاب موفقیت‌آمیز راکت لانگ مارچ ۱۱ به همراه پنج ماهواره و یک فضاپیمای تجربی ردیاب لیزری به فضا خبر داد.

  زباله‌های فضایی پسماندهایی عادی از پرتاب فضاپیما یا راکت به شمار می‌روند، اگرچه احتمال اینکه فردی به واسطه سقوط این زباله‌ها به زمین دچار آسیب‌دیدگی شود بسیار کم است، اما محققان می‌گویند احتمال برخورد تکه‌ای از زباله‌های فضایی با یکی از هفت میلیارد جمعیت زمین یک در ۳۲۰۰ نفر است.

  فضا به واسطه اکتشافات پیشین مملو از زباله‌های فضایی است. در سال ۲۰۱۰ گفته شد دست کم ۵۰۰ هزار زباله فضایی هم اندازه تیله یا بزرگتر در فضا در چرخشند، همچنین ناسا می‌گوید بیش از ۲۰ هزار قطعه زباله فضایی بزرگ‌تر از توپ تنیس در فضا سرگردانند.

   

  منبع:همشهری آنلاین

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.