پرتاب ماهواره هواشناسی هیماواری۹ به فضا

  ژاپن ماهواره هواشناسی هیماواری ۹ ( Himawari-۹ ) را با کمک موشک H-II از پایگاه فضایی « تانه گاشیما» در استان « کاگوشیما» در جنوب غربی این کشور به فضا پرتاب کرد. پرتاب ماهواره هواشناسی هیماواری۹ به فضا


  به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ساینس، این فضاپیما برای کمک به پیش‌بینی آب و هوا و ارسال اطلاعات ضروری در این زمینه برای مناطق آسیا و اقیانوس آرام مثل ژاپن، نیوزلند، استرالیا، جنوب شرقی آسیا و مناطق مجاور به فضا پرتاب شده است.

  لغت هیماواری به زبان ژاپنی به معنای گل آفتابگردان است و ماهواره جدید قابلیت تصویربرداری از مناطق خاص با سرعت ۲.۵ دقیقه را دارد. ماهواره هیماواری ۹ در گروه نخستین ماهواره‌های هواشناسی نسل جدید در جهان معرفی شده است و انتظار می‌رود این ماهواره به همراه ماهواره هیماواری ۸ اطلاعات لازم و ضروری را به آژانس هواشناسی و وزارت حمل‌ونقل ژاپن مخابره کند.

  است وزن این ماهواره حدود کیلوگرم ۳۵۰۰ و در ساعت ۳:۴۷ دقیقه دوم نوامبر از موشک جدا شده و با موفقیت در مدار مورد نظر قرار گرفته است.

  انتظار می‌رود ماهواره هیماواری ۹ تصاویر دقیقی از طوفان‌ها، ابرها و دیگر سیستم‌های هواشناسی برای پیش‌بینی هوا در ژاپن و غرب اقیانوس آرام ارائه دهد.

  دو ماهواره هیماواری ۸ و هیماواری ۹ جایگزین ماهواره‌هایMTSAT ۱R و MTSAT ۲ ژاپن شده‌اند.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .