قدرتمندترین راکت چینی به فضا پرتاب شد

  چین از پرتاب موفقیت آمیز قدرتمندترین راکت ساخت خود به فضا خبر داد. قدرتمندترین راکت چینی به فضا پرتاب شد


  به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از کریستین ساینس مانیتور، چین به عنوان یکی از قدرتهای نوظهور در عرصه فضا و اکتشافات فضایی همچون ناسا و اروپا به دورنمایی فراتر از مدار زمین فکر می کند.

  این کشور به تازگی و در راستای تحقق بخشیدن به رؤیای سفر به مریخ راکتی را به فضا پرتاب کرد که گفته می شود یکی از قدرتمندترین راکتهای ساخت دست بشر محسوب می شود.

  این راکت ۵.۶ متری که Long March ۵ نام دارد با موفقیت از مرکز پرتاب فضایی ونچانگ چین به فضا پرتاب شد.

  بر اساس آنچه که دانشمندان چینی عنوان کرده اند این راکت قابلیت حمل تا ۲۵ تن محموله های باری به مدار پایین زمین را دارد.

  در جریان پرتاب این راکت ماهواره ای راهی مدار زمین شد که از آن برای آزمایش طیف متنوعی از فناوریها و اهداف علمی استفاده می شود که از آن جمله می توان به مشاهده دقیق زباله های فضایی و پیش رانش الکتریکی اشاره کرد.

  ساخت این راکت بخشی از برنامه فضایی چین محسوب می شود که با سرعت خیره کننده ای در حال رشد و توسعه است.

  چین در نظر دارد تا سال ۲۰۲۲ ایستگاه فضایی سرنشین دار خود را در مدار زمین راه اندازی کند. همچنین انجام مأموریت بدون سرنشین در مریخ در حد فاصل ۲۰۲۴ تا ۲۰۳۰ از دیگر برنامه های مهم این کشور بزرگ آسیایی محسوب می شود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .