پنجاهمین فرمانده ایستگاه فضایی بین‌المللی انتخاب شد

  ایستگاه فضایی بین‌المللی برای پنجاهمین بار در تاریخ ۱۶ ساله خود صاحب یک فرمانده جدید شد. پنجاهمین فرمانده ایستگاه فضایی بین‌المللی انتخاب شد


  به گزارش ایسنا به نقل از اسپیس، شین کیمبورو، فضانورد ناسا دیروز(جمعه) طی مراسم مختصری به عنوان پنجاهمین فرمانده آزمایشگاه مداری انتخاب شد و کنترل ایستگاه را پس از آناتولی ایوانیشین، فضانورد روسی در دست گرفت.

  این مراسم به عنوان یک رسم از زمان آغاز به کار اولین گروه فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی در سال ۲۰۰۰ تا به امروز ادامه یافته است. اولین تغییر فرماندهی بین بیل شپرد، فرمانده اکسپدیشین ۱ و یوری اوساچف روسی اتفاق افتاد.

  شپرد در مارس ۲۰۰۱ اظهار کرده بود: تغییر فرماندهی یک سنت قدیمی نیروی دریایی است که طی آن مسئولیت ماموریت، رفاه خدمه و تمامیت کشتی از یک نفر به نفر بعدی منتقل می‌شود.

  از ۱۶ سال پیش تاکنون ۲۳۰ فضانورد از آمریکا، روسیه، آلمان، فرانسه، ژاپن، بلژیک، کانادا، ایتالیا، هلند و انگلیس در این پایگاه ۱۰۰ میلیارد دلاری فضایی حضور یافته‌اند. ماموریت‌های ایستگاه که اکسپدیشن نامیده می‌شوند، دارای تعداد سکنه مختلف از دو تا شش نفر و میزان اقامت‌های متغییر از چهار ماه تا یک سال بوده‌اند.

  اکسپدیشن ۵۰ تحت فرماندهی کیمبورو بطور رسمی امروز (شنبه) پس از خروج ایوانیشین، کیت رابینز و تاکویا انویشی از ایستگاه فضایی آغاز خواهد شد. در حال حاضر به جز کمیبورو، آندره بوریسنکو و سرگئی ریژیکوف در مدارگرد حضور دارند و اولگ نوویتسکی، پگی ویتسون و توماس پِسکِت در روز ۱۹ نوامبر به آن‌ها خواهند پیوست.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.