هند به دنبال ثبت رکورد جدید/پرتاب ۸۳ ماهواره با یک موشک

  سازمان تحقیقات هوا و فضای هند 'ایسرو' در نظر دارد با قرار دادن ۸۳ ماهواره در مدار زمین با یک موشک ،رکورد جدیدی در این خصوص ثبت کند. هند به دنبال ثبت رکورد جدید/پرتاب ۸۳ ماهواره با یک موشک

   


  به گزارش ایرنا،'راکش ساسیبوشان' مدیر شرکت 'انتریکس' وابسته به سازمان تحقیقات هوا و فضای هند گفت: 'ایسرو' در اقدامی بی سابقه در نظر دارد ۸۱ ماهواره خارجی و دو ماهواره بومی را در سه ماه نخست سال ۲۰۱۷ با یک موشک در مدار زمین قرار دهد.


  وی تصریح کرد در این عملیات تمامی ماهواره ها با یک موشک و به طور همزمان در مدار زمین قرار داده می شوند.


  مدیر شرکت 'انتریکس' خاطرنشان کرد سازمان تحقیقات هوا و فضا از موشک پی اس ال وی-ایکس ال (PLSV-XL) برای پرتاب این ماهواره ها استفاده می کند.


  وی وزن این ماهواره ها که با موشک 'پی اس ال وی - ایکس ال ' در مدار زمین قرار می گیرد را یک هزار و ۶۰۰ کیلو گرم ذکر کرد.


  سازمان تحقیقات هوا و فضا هند همچنین در حال آزمایش موتور جدید برودتی، قادر به حمل موشک های سنگین تر' جی اس ال وی ' نسل سوم است .


  این موشک قرار است در ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ به هوا پرتاب شود.


  'ایسرو' برای صرفه در هزینه ها از تکنولوژی موتور های برودتی در موشک ها برای حمل ماهواره های سنگین تر استفاده می کند.


  سازمان تحقیقات هوا و فضای هند در ماه ژوئن در ماموریتی بسیار مهم ۲۰ ماهواره متعلق به کشورهای امریکا، آلمان، کانادا و اندونزی را با یک موشک در مدار زمین قرار داده بود.


  سازمان تحقیقات هوا و فضای هند تاکنون ۶ ماهواره رهیاب بومی را در مدار زمین قرار داده است.


  یکی از موفق ترین عملیات های این سازمان پرتاب ماهواره به کره مریخ و ارسال چندین عکس توسط این ماهواره به زمین بود.


  ناسا از هند برای همکاری مشترک در عملیات مریخ ۲ دعوت کرده است.

   

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .