ایستگاه بین المللی فضایی تصاویر ویدیویی دقیقی از کشورها ضبط می کند

  ایستگاه فضایی بین المللی نیز در حال ضبط تصاویر ویدیویی دقیقی از رویدادها در نقاط مختلف روی زمین از جمله کشورهایی همچون کره شمالی است. ایستگاه بین المللی فضایی تصاویر ویدیویی دقیقی از کشورها ضبط می کند


  به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس الرت، دوربین Iris واقع در ایستگاه فضایی بین المللی در ۴۰۰ کیلومتری بالای زمین تصاویر بسیار دقیق و با کیفیتی را از رویدادهای روی زمین ضبط می کند. این تصاویر شامل کره شمالی و مناطق دیگری است که از نظر امنیتی تاکنون کاملا مخفی بوده اند.


  دوربین Iris توسط شرکت UrtheCast در سال ۲۰۱۳ میلادی ساخته شد و در سال ۲۰۱۴ به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد.


  ایستگاه بین المللی فضایی از فراز هر نقطه ای که عبور می کند، دوربین Iris با کیفیت حدود یک متر در هر پیکسل، از رویدادهای زمینی تصویر تهیه می کند. با این وضوح می توان برگ های انباشته روی هم یا سایه افراد را مشاهده کرد.


  در ۳۰ می ۲۰۱۶ میلادی، ویدئویی با کیفیت ۴K توسط دوربینIris از پایتخت کره شمالی با جمعیت حدود ۳.۳ میلیون نفر ثبت شد که به تازگی نمایش داده شده است. اشیای بلند در این ویدئو به دلیل در حال حرکت بودن ایستگاه فضایی تغییر شکل داده اند که برای تهیه یک تصویر ثابت، یک نرم افزار تخصصی آن را اصلاح و ویرایش کرده است. سرعت ایستگاه فضایی حدود ۲۸ هزار و ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است.


  با این همه، ماهواره های نظامی جاسوسی می توانند تصاویر به مراتب دقیق تر و نزدیک تری را از سوژه های خود تهیه کنند. به واقع، چشمان زیادی از آسمان می توانند گوشی های همراه افراد را نیز چک کنند و شرکت های سازنده فناوری ها در حال لابی با دولت آمریکا هستند تا این تصاویر را در صورتی که منافاتی با مسایل امنیت ملی نداشته باشند، به متقاضیان آنها بفروشند.


  نتایج کامل این گزارش در نشریه Business Insider منتشر شده است.


  ایستگاه فضایی بین المللی محصول همکاری مشترک سازمان ناسا، سازمان فضایی روسیه، سازمان فضایی اروپا، سازمان فضایی ژاپن، و سازمان فضایی کانادا است و ۱۵ کشور در ساخت و تکمیل ان مشارکت دارند.


  ایستگاه بین المللی فضایی به طور کلی شامل دو بخش است: بخش مداری روسی، و بخش مداری آمریکایی. فضاپیماهای کشورهای دیگر به یکی از این دو بخش متصل می شوند و همه فضانوردان بر اساس پیمان نامه های همکاری چندجانبه از این دو بخش استفاده می کنند.


  ایستگاه فضایی بین المللی معمولاً با مخفف نام انگلیسی آن یعنی ISS نامیده می شود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.