ایستگاه بین المللی فضایی تصاویر ویدیویی دقیقی از کشورها ضبط می کند

  ایستگاه فضایی بین المللی نیز در حال ضبط تصاویر ویدیویی دقیقی از رویدادها در نقاط مختلف روی زمین از جمله کشورهایی همچون کره شمالی است. ایستگاه بین المللی فضایی تصاویر ویدیویی دقیقی از کشورها ضبط می کند


  به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس الرت، دوربین Iris واقع در ایستگاه فضایی بین المللی در ۴۰۰ کیلومتری بالای زمین تصاویر بسیار دقیق و با کیفیتی را از رویدادهای روی زمین ضبط می کند. این تصاویر شامل کره شمالی و مناطق دیگری است که از نظر امنیتی تاکنون کاملا مخفی بوده اند.


  دوربین Iris توسط شرکت UrtheCast در سال ۲۰۱۳ میلادی ساخته شد و در سال ۲۰۱۴ به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد.


  ایستگاه بین المللی فضایی از فراز هر نقطه ای که عبور می کند، دوربین Iris با کیفیت حدود یک متر در هر پیکسل، از رویدادهای زمینی تصویر تهیه می کند. با این وضوح می توان برگ های انباشته روی هم یا سایه افراد را مشاهده کرد.


  در ۳۰ می ۲۰۱۶ میلادی، ویدئویی با کیفیت ۴K توسط دوربینIris از پایتخت کره شمالی با جمعیت حدود ۳.۳ میلیون نفر ثبت شد که به تازگی نمایش داده شده است. اشیای بلند در این ویدئو به دلیل در حال حرکت بودن ایستگاه فضایی تغییر شکل داده اند که برای تهیه یک تصویر ثابت، یک نرم افزار تخصصی آن را اصلاح و ویرایش کرده است. سرعت ایستگاه فضایی حدود ۲۸ هزار و ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است.


  با این همه، ماهواره های نظامی جاسوسی می توانند تصاویر به مراتب دقیق تر و نزدیک تری را از سوژه های خود تهیه کنند. به واقع، چشمان زیادی از آسمان می توانند گوشی های همراه افراد را نیز چک کنند و شرکت های سازنده فناوری ها در حال لابی با دولت آمریکا هستند تا این تصاویر را در صورتی که منافاتی با مسایل امنیت ملی نداشته باشند، به متقاضیان آنها بفروشند.


  نتایج کامل این گزارش در نشریه Business Insider منتشر شده است.


  ایستگاه فضایی بین المللی محصول همکاری مشترک سازمان ناسا، سازمان فضایی روسیه، سازمان فضایی اروپا، سازمان فضایی ژاپن، و سازمان فضایی کانادا است و ۱۵ کشور در ساخت و تکمیل ان مشارکت دارند.


  ایستگاه بین المللی فضایی به طور کلی شامل دو بخش است: بخش مداری روسی، و بخش مداری آمریکایی. فضاپیماهای کشورهای دیگر به یکی از این دو بخش متصل می شوند و همه فضانوردان بر اساس پیمان نامه های همکاری چندجانبه از این دو بخش استفاده می کنند.


  ایستگاه فضایی بین المللی معمولاً با مخفف نام انگلیسی آن یعنی ISS نامیده می شود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.