هند هشت ماهواره را با یک موشک در مدار زمین قرار داد

  سازمان تحقیقات هوا و فضای هند(ایسرو) روز دوشنبه هشت ماهواره را با موشک 'پی اس ال وی - سی ۳۵ با موفقیت در مدار زمین قرار داد. هند هشت ماهواره را با یک موشک در مدار زمین قرار داد


  به گزارش ایرنا- این موشک ماهواره بر در طولانی ترین عملیات فضایی از مرکز فضایی 'ساتیش داوان' واقع در 'سریهاری کوتا' هند در ساعت ۹ و ۱۲ دقیقه به وقت محلی پرتاب شد.


  سازمان هوا وفضای هند اعلام کرد این موشک توانست پس از ۱۷ دقیقه پرواز نخستین ماهواره تحقیقات جوی را در مدار زمین قرار دارد.


  براساس این گزارش ،این موشک در ادامه پس از دو ساعت و ۱۵ دقیقه پرواز ، هفت ماهواره دیگر را در مدار زمین قرار داد.


  به گفته کارشناسان سازمان تحقیقات هوا و فضای هند ،موشک پی اس ال وی- سی ۳۵ پس از قراردادن نخستین ماهواره در مدار زمین در ارتفاع ۷۵۰ کیلومتری، وارد مرحله دوم عملیات شد و موتور دوم آن آغاز به کار کرد.


  این عملیات دارای هفت مرحله بود که موتور این موشک برای حفظ انرژی برای اجرایی شدن هر هفت مرحله این عملیات، بار ها خاموش و روشن شد و این سخت ترین چالش این عملیات بود.


  هند قصد دارد برای صرفه جویی در هزینه ها، با استفاده از یک موشک چندین ماهواره را در مدار های مختلف قرار دهد.


  سازمان تحقیقات هوا و فضای هند پس از پرتاب موفقیت آمیز جدیدترین ماهواره بررسی جوی ماموریت بعدی این سازمان را فرستادن ماهواره به سیاره زهره اعلام کرد.


  سازمان ایسرو در ماه ژوئن نیز در ماموریتی بسیار مهم ۲۰ ماهواره متعلق به کشور های امریکا، آلمان، کانادا و اندونزی را در مدار زمین قرار داده بود.


  سازمان تحقیقات هوا و فضای هند تاکنون ۶ ماهواره رهیاب بومی را در مدار زمین قرار داده است.


  یکی از موفق ترین عملیات های این سازمان پرتاب ماهواره به کره مریخ و مخابره چندین عکس از این سیاره به زمین بود.


  ناسا از هند برای همکاری مشترک در عملیات مریخ ۲ دعوت کرده است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.