خسارت سنگین به صنایع هوا-فضای تل‌آویو درپی نابودی ماهواره عاموس ۶

  سازمان فضایی رژیم صهیونیستی از خسارت سنگین نابودی ماهواره عاموس ۶ بر قدرت فضایی این رژیم خبر داد. خسارت سنگین به صنایع هوا-فضای تل‌آویو درپی نابودی ماهواره عاموس ۶


  به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پرس تی وی ، به گفته سازمان فضایی رژیم صهیونیستی، انفجار «ماهواره مخابراتی» این رژیم در یک مرکز فضایی در آمریکا، «خسارات سنگینی» به صنایع هوا- فضای این رژیم وارد کرده است.

  براساس اعلام سازمان فضایی رژیم صهیونیستی ؛ روز پنجشنبه گذشته (۱۱ شهریور) راکت متعلق به شرکت خصوصی اسپیس ایکس (SpaceX) که قرار بود روز شنبه یک ماهواره صهیونیستی را در مدار قرار دهد، منفجر شد. این انفجار در «کیپ کاناورال» در شهر "بوارد کانتری " ایالت فلوریدا روی داد. همچنین این انفجار باعث شد، ماهواره بر «فالکون ۹» و ماهواره «عاموس ۶» تخریب شوند.

  یک مقام ارشد در سازمان هوافضایی تل آویو ارزش ماهواره «عاموس ۶ » را که در این انفجار نابود شد، بیش از ۲۰۰ میلیون دلار اعلام و آن را «ضربه‌ای سنگین» به صنایع فضایی این رژیم توصیف کرد.

   

  همچنین، اسحاق بن اسرائیل، رئیس سازمان هوافضای این رژیم گفت ؛ نابودی این ماهواره ضربه‌ای سنگین بود که اگر جبران نشود آینده صنایع هوا فضا را با تردید روبروخواهد ساخت. وی در گفت و گو با شبکه ۱۰ تلویزیون اسرائیل گفت، جایگزینی و ساخت این ماهواره دست کم ۳ سال زمان نیاز دارد.

  وی افزود: «انفجار (این ماهواره) ضربه‌ای سنگین بوده است و حتی اگر شرکت ارتباطات ماهواره‌ای بتواند بحران آینده را مدیریت کند و تصمیم به ساخت ماهواره دیگری گیرد، ساخت ماهواره جایگزین، دست کم سه سال زمان خواهد برد.»

  به گزارش این منبع، صنایع هوافضای اسرائیل نیز که این ماهواره را ساخته بود، در بیانیه‌ای اعلام کرد، خسارات کلی ناشی از نابودی این ماهواره «تاثیرقابل توجهی بر شرکت خواهد گذاشت.»

  به گفته اسپیس ایکس این انفجار به علت «ناهنجاری» در جریان پرتاب آزمایشی روی داد. این حادثه تلفاتی نداشته است ولی موجب لرزه ساختمان‌های منطقه شد و ستونی از آتش و دود ایجاد کرد. پیشتر شرکت اسپیس ایکس مستقر در کالیفرنیا در ماه ژوئن (خرداد) نیز پرتاب ناموفقی را تجربه کرده بود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.