در این سیاره فراخورشیدی شبه ونوس غنی از اکسیژن احتمالا اثری از حیات نیست

  دانشمندان در راستای ماموریت کشف سیارات قابل سکونت به بررسی سیارات فراخورشیدی در آنطرف منظومه شمسی پرداختند. کشف سیاره دوردست شبه‌ونوس با نام GJ ۱۱۳۲b که ۳۹ سال نوری از زمین فاصله دارد همچنین یکی از یافته‌های این ماموریت است. در این سیاره فراخورشیدی شبه ونوس غنی از اکسیژن احتمالا اثری از حیات نیست


  به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از زی نیوز، محققان می‌گویند اگرچه ممکن است اتمسفر این سیاره غنی از اکسیژن باشد، اما به دلیل دمای سطحی بسیار بالا اثری از حیات در آن یافت نخواهد شد. دمای اتمسفر این سیاره احتمالا حدود ۴۵۰ درجه فارنهایت است.

  محققان معتقدند به کمک مدل اتمسفر اقیانوسی ماگما می‌توانند معمای چگونگی تکامل ونوس در طول زمان را حل کنند.

  رابین وردسوردس، دستیار نویسنده از دانشکده علوم کاربردی و مهندسی دانشگاه پالسون هاروارد، می‌گوید: ممکن است این اولین‌باری باشد که انسان اکسیژن را در یک سیاره سنگی خارج از منظومه شمسی کشف می‌کند.

  فضانورد لورا شافر از مرکز اخترفیزیک اسمیتسونین- هاروارد و همکارانش به بررسی این سوال پرداختند: چه می‌شد اگر GJ ۱۱۳۲b از ابتدا یک اتمسفر غنی از بخار و آب داشت؟

  ونوس به دلیل چرخش به دور ستاره‌‌اش که در فاصله ۱.۴ میلیون مایلی از آن قرار داشته تمامی آب خود را در اثر تابش نور ماوراء‌البنفش از دست داده است. پرتوی فرابنفش مولکول‌های آب را در هم می‌شکند و آنها را به هیدروژن یا اکسیژن تبدیل می‌کند که هر دوی آنها در فضا پخش خواهند شد.

  احتمالا ونوس از ابتدا به اندازه زمین آب داشته، اما به دلیل نور خورشید تمام آنها از دست رفته است. هنوز هم شواهد کمی از بقایای اکسیژن در آن وجود دارد، اگرچه اکسیژن از دست رفته در این سیاره دانشمندان را به این چالش کشیده است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .