وجود حیات در سیاره زهره به ۳ میلیارد سال قبل باز می‌گردد

  مدل‌های آب و هوایی نشان داده‌اند که حدود ۷۰۰ میلیون سال پیش سیاره زهره بسیار شبیه به سیاره زمین بوده است. وجود حیات در سیاره زهره به ۳ میلیارد سال قبل باز می‌گردد


  به گزارش ایسنا و به نقل از سایت newser ؛ سیاره زهره که به حمام اسیدی سوزاننده معروف است با وجود ابرهای صاعقه‌دار سمی و فشار اتمسفری استخوان‌شکن، چهره متفاوتی در ۷۰۰ سال گذشته داشته‌ است.

  پس از تبدیل داده‌های مکان‌نگاری و نسبیت هیدروژن ایزوتوپ موجود در جو سیاره زهره به مدل‌های آب و هوایی، محققان ناسا اظهار کردند: قبل از اینکه فعالیت‌های آتشفشانی در ۷۰۰ میلیون سال پیش چهره سیاره زهره را به کلی متغیر سازد، امکان وجود متوسط دمای ۵۲ درجه تا حداکثر ۹۵ درجه سانتیگراد و اعماق ۵۱۸ متر در اقیانوس‌ها در این همسایه زمین که نزدیک‌ترین سیاره به زمین نیز است، در همان سال‌ها بوده ‌است.

  به عبارت دیگر حدودا سه میلیارد سال پیش احتمال وجود الزامات مورد نیاز برای پیدایش حیات در این سیاره وجود داشته‌ است.

  البته این سناریو به عوامل خاصی بستگی دارد. اگر چرخش سیاره سریعتر از سرعت چرخش امروز آن بود – به ازای هر ۱۶ روز زمین، یک دور به دور محور خود می‌چرخد که متفاوت با ۲۴۳ روز زمینی است- و یا مکان‌نگاری (نقشه‌نگاری) شبیهی به زمین داشت، با این وجود با رسیدن به دمای ۱۸۳ درجه سانتیگراد بسیار گرمتر می‌شد.

  مایکل وی، نویسنده و محقق گفت: پیش از آن‌که بتوانیم چیزهای بیشتری بگوییم، به اطلاعات بیشتری در این مقوله نیاز داریم، اما اگر سیاره‌ای شبیه به زهره داشته باشیم که با چرخشی آهسته بدور ستاره‌ای مانند خورشید بچرخد، آن سیاره - مخصوصا در قسمت اقیانوس‌هایش- می‌تواند یک محل مناسب برای زندگی باشد. در آن صورت شما درجه دمایی تقریبا شبیه زمین را خواهید داشت که این مسئله واقعا عالی است.

  محققان امیدوارند که یکی از کاوشگرها در نهایت بتواند نشانه‌هایی از فرسایش آبی در نزدیکی خط استوای زهره پیدا کند. در حال حاضر دمای سطح سیاره زهره به ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد می‌رسد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .