وجود حیات در سیاره زهره به ۳ میلیارد سال قبل باز می‌گردد

  مدل‌های آب و هوایی نشان داده‌اند که حدود ۷۰۰ میلیون سال پیش سیاره زهره بسیار شبیه به سیاره زمین بوده است. وجود حیات در سیاره زهره به ۳ میلیارد سال قبل باز می‌گردد


  به گزارش ایسنا و به نقل از سایت newser ؛ سیاره زهره که به حمام اسیدی سوزاننده معروف است با وجود ابرهای صاعقه‌دار سمی و فشار اتمسفری استخوان‌شکن، چهره متفاوتی در ۷۰۰ سال گذشته داشته‌ است.

  پس از تبدیل داده‌های مکان‌نگاری و نسبیت هیدروژن ایزوتوپ موجود در جو سیاره زهره به مدل‌های آب و هوایی، محققان ناسا اظهار کردند: قبل از اینکه فعالیت‌های آتشفشانی در ۷۰۰ میلیون سال پیش چهره سیاره زهره را به کلی متغیر سازد، امکان وجود متوسط دمای ۵۲ درجه تا حداکثر ۹۵ درجه سانتیگراد و اعماق ۵۱۸ متر در اقیانوس‌ها در این همسایه زمین که نزدیک‌ترین سیاره به زمین نیز است، در همان سال‌ها بوده ‌است.

  به عبارت دیگر حدودا سه میلیارد سال پیش احتمال وجود الزامات مورد نیاز برای پیدایش حیات در این سیاره وجود داشته‌ است.

  البته این سناریو به عوامل خاصی بستگی دارد. اگر چرخش سیاره سریعتر از سرعت چرخش امروز آن بود – به ازای هر ۱۶ روز زمین، یک دور به دور محور خود می‌چرخد که متفاوت با ۲۴۳ روز زمینی است- و یا مکان‌نگاری (نقشه‌نگاری) شبیهی به زمین داشت، با این وجود با رسیدن به دمای ۱۸۳ درجه سانتیگراد بسیار گرمتر می‌شد.

  مایکل وی، نویسنده و محقق گفت: پیش از آن‌که بتوانیم چیزهای بیشتری بگوییم، به اطلاعات بیشتری در این مقوله نیاز داریم، اما اگر سیاره‌ای شبیه به زهره داشته باشیم که با چرخشی آهسته بدور ستاره‌ای مانند خورشید بچرخد، آن سیاره - مخصوصا در قسمت اقیانوس‌هایش- می‌تواند یک محل مناسب برای زندگی باشد. در آن صورت شما درجه دمایی تقریبا شبیه زمین را خواهید داشت که این مسئله واقعا عالی است.

  محققان امیدوارند که یکی از کاوشگرها در نهایت بتواند نشانه‌هایی از فرسایش آبی در نزدیکی خط استوای زهره پیدا کند. در حال حاضر دمای سطح سیاره زهره به ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد می‌رسد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.