بررسی نقش تجهیزات هوا و فضا در مدیریت بحران و ترافیک البرز

  دستگاه های اجرایی استان البرز با برگزاری نشستی در این استان، توان و تجهیزات هوا و فضای کشور را برای پیشگیری از آسیب های ناشی از حوادث بحرانی و شهری مورد بررسی قرار دادند . بررسی نقش تجهیزات هوا و فضا در مدیریت بحران و ترافیک البرز


  به گزارش ایرنا، آخرین دستاوردهای در حوزه SDI (هوا-فضا) به منظور مدیریت بحران از سوی شرکت خصوصی روسی در البرز در این نشست تشریح شد.


  انتقال دانش و فناوری روسیه در دو بخش ترافیک و بحران محور موضوعی این نشست با حضور استاندار البرز و معاون مرکز ملی فضایی کشور بود.


  مدیرکل بحران استانداری البرز روز سه شنبه درحاشیه این نشست، گفت: بهره برداری از توان تجهیزاتی و امکانات مرکز ملی هوا و فضای کشور با استفاده از توانمندی شرکت های خارجی که امروز شرکت روسیه میهمان جلسه است، مورد توجه قرار گرفته است.


  مهدی مهرور افزود: بررسی وضعیت اراضی، ترافیک برون شهری، آب، شهرسازی، ساخت وساز، چالش های آب، خشکسالی، منابع آب و ذخایر و درمجموع پیگیری مسائل مرتبط با دستگاه های اجرایی مرتبط با بحران مد نظر قرارمی گیرد.


  وی تاکید کرد: استفاده از توان ماهواره ای سازمان هوا و فضا علاوه بر کاهش ضریب خطا، سرعت انجام کار را نیز افزایش می دهد که می توان هرچه بیشتر در بخش مدیریت بحران از آن بهره برد.


  وی خاطرنشان کرد: درتلاش هستیم تا هرچه بیشتر از ظرفیت های استان البرز برای مدیریت حوادث طبیعی با هدف کاهش خسارت های ناشی از آنها بهره ببریم.


  مهرور گفت: ۲۱ حادثه طبیعی را در البرز شاهد هستیم که آلودگی هوا، سیل و خشکسالی از جمله آنها است که در زمستان نیز بهمن به این حوادث افزوده می شود.


  وی ادامه داد: در محورهای ارتباطی طالقان و جاده چالوس بهمن سالانه سبب بروز مشکلاتی در حوزه خدمات رسانی به مردم شده که در فصل تابستان با نبود این حادثه طبیعی شاهد کانون های ریز گرد بعنوان چالش ملی نیز در البرز هستیم.


  مدیرآب منطقه ای استان البرز نیز دراین نشست گفت: از جمله نیازهای این استان سیستم هشدار سیل است که با بحث پهنه بندی سیل و پیش بینی این بخش همراه با تحلیل سیلاب های واقع شده می توان گام های موثری را دراین زمینه برداشت.


  بهزاد پارسا افزود: ظرفیت یابی شن و ماسه رودخانه ای، بررسی کیفیت آب با سیستم ماهواره های سنجش می تواند کمک بزرگی به حوزه آب باشد.


  وی ادامه داد: تعیین سطوح زیر کشت و آب مورد نیاز برای برنامه ریزی کشاورزی، پوشش مراتع، بررسی ذخایر برفی در ارتفاعات از دیگر کمک هایی است که از سوی ماهواره ها می تواند صورت گیرد.


  مدیر آب منطقه ای استان البرز گفت: سنجش سطح آب زیر زمینی که یک روش آن است هر پنج سال یکبار آب از طریق نیروی انسانی و دستی انجام می شود یا با روش دیگر از انرژی هسته ای است از طریق توان ماهواره ای می تواند نقش موثری در دستیابی به اطلاعات داشته باشد .

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.