روسیه از فضا حرکات ناوهای هواپیمابر آمریکا را زیر نظر می‌گیرد

  روسیه قصد دارد با پرتاب ماهواره‌های جدید حرکات‌ ناوهای هواپیمابر آمریکا را رصد کرده و فاصله خود با این کشور را در عرصه فضایی کاهش دهد. روسیه از فضا حرکات ناوهای هواپیمابر آمریکا را زیر نظر می‌گیرد


  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که قصد دارد سامانه‌های تجسسی جدید با قابلیت رصد حرکات ناوهای هواپیمابر آمریکا را به فضا پرتاب نماید.

  به نوشته روزنامه «کامرسانت» این سامانه‌های جدید ماهواره‌ای مجهز به سه باند «رازدان» نام دارند و قرار است در سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۴ از ایستگاه فضایی «پلستک کازمو درام» به فضا پرتاب شوند.

  هر چند که اطلاعات بسیار کمی از این ماهواره‌ها رسانه‌ای شده است، اما کامرسانت نوشت که سامانه رازدان توسعه و تغییر شگرفی نسبت به نمونه‌های قبلی خود دارد و دارای شبکه انتقال پیام بسیار سریع است. این ماهواره همچنین مجهز به سامانه اپتیکی با قطر ۲ متر خواهد بود.

  این روزنامه در ادامه نوشت: این ماهواره‌ها وزارت دفاع روسیه را به اطلاعات و جزییات دقیق تصویری مجهز می‌نماید و در مجموع قابلیت‌های تجسسی فضایی روسیه را به نحو چشمگیری افزایش می‌دهد.

  کارشناسان روسی البته از عقب ماندن کمیتی این کشور نسبت به آمریکا خبر دادند و گفتند که آمریکایی‌ها موفق به ساخت ماهواره‌هایی بر اساس اشعه مادون قرمز موسوم به SBIRS شده‌اند که سامانه بسیار قدرتمند در زمینه شناسایی پرتاب موشک‌های بالستیک و ارتباط های مخابراتی نظامی است.

  آمریکا بین ۱ تا ۱۲ ماهواره با قابلیت الکترو اپتیکی در فضا دارد که برخی آن‌ها به طور همزمان حرکات نظامی منطقه را مخابره می‌نمایند.

  کارشناسان نظامی روسی اذعان داشتند با پرتاب سه ماهواره جدید کلاس رازدان و ترکیب آن‌ها با داشته‌های کنونی، نیازهای روسیه در این بخش تامین می‌شود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.