روسیه از فضا حرکات ناوهای هواپیمابر آمریکا را زیر نظر می‌گیرد

  روسیه قصد دارد با پرتاب ماهواره‌های جدید حرکات‌ ناوهای هواپیمابر آمریکا را رصد کرده و فاصله خود با این کشور را در عرصه فضایی کاهش دهد. روسیه از فضا حرکات ناوهای هواپیمابر آمریکا را زیر نظر می‌گیرد


  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که قصد دارد سامانه‌های تجسسی جدید با قابلیت رصد حرکات ناوهای هواپیمابر آمریکا را به فضا پرتاب نماید.

  به نوشته روزنامه «کامرسانت» این سامانه‌های جدید ماهواره‌ای مجهز به سه باند «رازدان» نام دارند و قرار است در سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۴ از ایستگاه فضایی «پلستک کازمو درام» به فضا پرتاب شوند.

  هر چند که اطلاعات بسیار کمی از این ماهواره‌ها رسانه‌ای شده است، اما کامرسانت نوشت که سامانه رازدان توسعه و تغییر شگرفی نسبت به نمونه‌های قبلی خود دارد و دارای شبکه انتقال پیام بسیار سریع است. این ماهواره همچنین مجهز به سامانه اپتیکی با قطر ۲ متر خواهد بود.

  این روزنامه در ادامه نوشت: این ماهواره‌ها وزارت دفاع روسیه را به اطلاعات و جزییات دقیق تصویری مجهز می‌نماید و در مجموع قابلیت‌های تجسسی فضایی روسیه را به نحو چشمگیری افزایش می‌دهد.

  کارشناسان روسی البته از عقب ماندن کمیتی این کشور نسبت به آمریکا خبر دادند و گفتند که آمریکایی‌ها موفق به ساخت ماهواره‌هایی بر اساس اشعه مادون قرمز موسوم به SBIRS شده‌اند که سامانه بسیار قدرتمند در زمینه شناسایی پرتاب موشک‌های بالستیک و ارتباط های مخابراتی نظامی است.

  آمریکا بین ۱ تا ۱۲ ماهواره با قابلیت الکترو اپتیکی در فضا دارد که برخی آن‌ها به طور همزمان حرکات نظامی منطقه را مخابره می‌نمایند.

  کارشناسان نظامی روسی اذعان داشتند با پرتاب سه ماهواره جدید کلاس رازدان و ترکیب آن‌ها با داشته‌های کنونی، نیازهای روسیه در این بخش تامین می‌شود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.