ارسال اولین فرودگر خصوصی به سطح ماه

  کارآفرینی میلیاردر که ثروت خود را در دوران رونق اینترنتی به دست آورده‌است، یک قدم به تبدیل کردن ماه به یک فرصت تجاری دیگر نزدیک‌تر شده‌است. ارسال اولین فرودگر خصوصی به سطح ماه


  براساس گزارش NBC، شرکت خصوصی مون‌اکسپرس که توسط ناوین جاین تاسیس شده‌است، به تازگی تاییده سازمان هوانوردی آمریکا را برای فرستادن فرودگری بدون سرنشین به ماه دریافت کرده‌است. در این صورت مون اکسپرس به اولین شرکت در تاریخ فضانوردی زمین تبدیل خواهد شد که تاییدیه ترک مدار زمین و فرود روی یک جرم کیهانی را دریافت کرده‌است.

  براساس معاهده فضای بیرونی که در دهه ۱۹۶۰ و همزمان با شدت گرفتن رقابت فضایی میان کشورهای جهان تصویب شده و به امضا رسید، شرکت‌های غیر دولتی را متعهد کرده‌است تا برای خارج شدن از مدار زمین از نهاد‌های دولتی شناخته شده از جانب معاهده مجوز دریافت کنند.

  مون اکسپرس با هدف بهره‌برداری از منابع ماه،‌ مواد معدنی که نمونه آن روی زمین نیز وجود دارد از جمله تیتانیوم و پلاتینیوم قصد سفر به ماه را دارد. به گفته جاین، ماه طی چهار میلیارد سال گذشته درحال ذخیره‌سازی مواد معدنی موجود در سیارک‌ها بوده‌است، موادی که برای تجارت ارزشمندند.

  درصورتی که همه نقشه‌ها طبق برنامه پیش روند،‌در سال ۲۰۱۷ راکتی با قیمت کمتر از ۵ میلیون دلار،‌فرودگر کوچک خود را به سمت ماه خواهد برد و پس از فرود آمدن روی ماه به جستجو و جمع‌آوری منابع موجود در ماه بپردازد تا از آن نه تنها در راستای منافع بشر در زمین استفاده شود،‌ بلکه این منابع را به سنگ‌بنایی برای سکونت انسان در مریخ تبدیل کند.

  از دیگر اهداف شرکت مون اکسپرس تجاری‌سازی سفر به ماه است تا روزی ساکنان زمین به جای سفر به هاوایی بتوانند به ماه سفر کنند. این شرکت درصورتی که بتواند روی ماه فرود آید جایزه ۲۰ میلیون دلاری ایکس‌پرایز شرکت گوگل را نیز دریافت خواهد کرد،‌جایزه‌ای که قرار است به اولین شرکتی اهدا شود که بتواند روی ماه فرود آید،‌۵۰۰ متر حرکت کرده و تصاویر و ویدیوهایی با وضوح بالا به زمین ارسال کند.

   

  منبع:همشهری آنلاین

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.