فرود موفقیت آمیز راکت فالکون روی خشکی پس از انتقال داک ارتباطی به ایستگاه بین المللی فضایی

  اسپیس ایکس دیروز موشک فالکون ۹ خود را به همراه کپسول دراگون به منظور انتقال مایحتاج ایستگاه بین المللی فضایی به فضا برد. فرود موفقیت آمیز راکت فالکون روی خشکی پس از انتقال داک ارتباطی به ایستگاه بین المللی فضایی

   

  این موشک همچنین داک جدید را برای اتصال انواع فضاپیماهای تجاری به ISS همراه داشت تا پس از نصب آن روی ایستگاه فضایی، بتوان با استفاده از انواع فضاپیماها به این ایستگاه متصل شد. با زومیت همراه باشید.

  اسپیس ایکس دیروز موشک فالکون ۹ خود را از کیپ کارنیوال فلوریدا پرتاب کرد تا کپسول دراگون به همراه داک جدید ایستگاه بین المللی فضایی به ISS رسیده و مورد استفاده قرار گیرد. راکت فالکون برای نهمین بار است که بار و مایحتاج مورد نیاز ایستگاه بین المللی فضایی را به فضا می‌برد. وزن بار انتقال داده شده بیش از ۲۲۰۰ کیلوگرم است.

  پس از آنکه راکت فالکون به فضا رسید، کپسول دراگون از آن جدا شده و مرحله‌ی اول و قسمت اصلی فالکون برای فرود روی زمین و مرکز یپ کارنیوال به سمت این مرکز روانه شد که برای دومین بار شاهد فرود موفقیت آمیز این موشک روی خشکی بودیم. این برای پنجمین بار است که اسپیس ایکس موفق شده تا راکتی را با موفقیت روی زمین فرود بیاورد.

  کپسول دراگون برای دو روز آینده در فضا باقی مانده و سپس موتورهای خود را برای نزدیک شدن هر چه بیشتر به ایسنگاه بین المللی فضایی روشن خواهد کرد. پس از نزدیک شدن به ISS، جف ویلیامز، فضانورد حاضر در این ایستگاه با استفاده از بازوهای روباتیک کپسول دراگون را در فضا گرفته و صبح روز چهارشنبه کپسول به ماژول هارمونی ایستگاه بین المللی فضایی متصل خواهد شد.

  در کنار تمام مواردی که کپسول دراگون به ایستگاه بین المللی فضایی انتقال می‌دهد، باید به داک بین المللی یا International Docking Adapter اشاره کرد. این حلقه‌ی فلزی ۶۳ اینچی روی یکی از پورت‌های ایستگاه بین‌المللی ایستگاه فضایی نصب خواهد شد تا با استفاده از آن تمام فضاپیماهای تجاری قابلیت اتصال را داشته باشند. این داک در مسیر تکمیل پروژه‌ی Commericial Crew Program  ناسا راهی ISS شده است. هر دو کمپانی بوئینگ و اسپیس ایکس در حال حاضر مشغول توسعه‌ی فضاپیمایی تجاری به منظور اتصال به ایستگاه بین المللی فضایی هستند، از این‌رو نصب داک روی ISS مرحله‌ای مهم است.

  این داک قرار بود تا تابستان سال گذشته راهی ایستگاه بین المللی فضایی شود، اما انفجار موشک فالکون حامل این داک در تابستان سال پیش باعث شد تا برنامه‌ی مورد نظر با تاخیری یک ساله روبرو شود.

  داک مورد نظر درون کپسول قرار نگرفته، بلکه یک سازه‌ی سیلندر شکل به انتهای کپسول متصل شده است که محل قرار گرفتن باتری‌های خورشیدی این کپسول است. از این محل می‌توان برای انتقال بارهایی که نباید فشرده شوند، استفاده کرد. فضانوردان اواخر تابستان جاری با یک پیاده‌روی فضایی این داک را بصورت کامل روی ایستگاه نصب خواهند کرد.

   

  منبع:زومیت

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.