خدمه جدید ایستگاه بین المللی فضایی عازم این ایستگاه می شوند

  سه خدمه جدید ایستگاه بین المللی فضایی روز چهارشنبه ششم ژوییه (۱۶ تیر) عازم این ایستگاه می شوند. خدمه جدید ایستگاه بین المللی فضایی عازم این ایستگاه می شوند


  به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی سازمان فضایی آمریکا (ناسا)، 'کیت روبینز' فضانورد ناسا، 'آناتولی ایوانیشین' از سازمان فضایی روسیه و 'تاکویا اونیشی' از سازمان اکتشافات هوا و فضای ژاپن ساعت ۹:۳۶ دقیقه بعد از ظهر ( ۷:۳۶ دقیقه صبح روز ۷ ژوییه (۱۷ تیر) به وقت بایکونور) از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان عازم ایستگاه بین المللی فضایی خواهند شد.


  هر سه فضانورد تقریبا چهار ماه در این مجموعه در حال چرخش خواهند بود و ماه اکتبر (مهر-آبان) به زمین بازمی گردند.


  این سه فضانورد با فضاپیمای به روز شده 'سایوز' سفر خواهند کرد و قبل از پهلو گرفتن در ماژول 'راسوت' (Rassvet) ایستگاه بین المللی فضایی در روز شنبه ۹ژوییه (۱۹ تیر) ، سیستم های اصلاح شده و ۳۴ مدار زمین را برای دو روز آزمایش خواهند کرد.


  درهای میان سایوز و ایستگاه بین المللی فضایی حدود ساعت ۲:۵۰ دقیقه بامداد روز شنبه گشوده می شوند و در آن زمان خدمه تازه وارد سایوز مورد استقبال 'جف ویلیام' فرمانده ماموریت 'اکسپدیشن ۴۸' از ناسا و 'اولگ اسکریپوچکا' و 'آلکسی اوواچینی' مهندسان پرواز سازمان فضایی روسیه قرار خواهند گرفت.


  اعضای خدمه ماموریت اکسپدیشن ۴۸ به همراه یکدیگر صدها آزمایش را در زمینه زیست شناسی، بیوتکنولوژی، علوم فیزیکی و علوم زمینی که اکنون در تنها آزمایشگاه در حال چرخش در حال انجام است، ادامه خواهند داد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .