کمک به برقراری اینترنت بین سیاره ای با سیستم جدید ناسا

  سازمان فضایی آمریکا (ناسا) سیستم جدیدی را توسعه داده است که انتظار می رود به ایجاد یک سازوکار ارتباطاتی فضایی بین سیاره ای که عملکردی مشابه اینترنت در زمین دارد، کمک کند. کمک به برقراری اینترنت بین سیاره ای با سیستم جدید ناسا


  به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، ناسا اعلام کرد که این سازمان نرم افزاری را برای تسریع و تسهیل ارتباطات، در پایگاه بین المللی فضایی نصب کرده است؛ پیش بینی می شود که این نرم افزار به ابداع یک سیستم اینترنتی منجر شود که چه بسا در آینده کل منظومه شمسی را پوشش دهد.


  براساس آنچه در توصیف این پروژه آمده است، پروتکل ارتباطاتی جدید موسوم به 'اختلال تحمل شبکه' (DTN) که ماه جاری میلادی به 'کیت منبع تله ساینس' پایگاه بین المللی فضایی اضافه شد، اولین گام این سازمان در جهان استقرار اینترنت بین سیاره ای است.


  اطلاعات بر روی زمین از طریق یک سری نودها و یا نقاط ارتباطاتی در اینترنت منتشر می شود که برای انتقال اطلاعات از یک نقطه به نقطه دیگر، باید روشن و در دسترس باشند اما این نودها در فضا اغلب به دلیل جنبش و حرکت، در یک ردیف قرار ندارند.


  اما این سیستم جدید که بیش از ۱۰ سال زمان صرف تکمیل آن شده است، پیام های ارسالی میان ایستگاه بین المللی فضایی و ایستگاه های زمینی را با استفاده از شبکه های تحمل اختلال و تاخیر آزمایش خواهد کرد؛ این شبکه ها می توانند اطلاعات را هنگام وقفه هایی که در سیگنال ها به دلیل حرکت و جنبش مداوم سیارات و ماهواره ها در فضا ایجاد می شوند، به طور موقت ذخیره کنند.


  نرم افزار جدید ناسا، ایستگاه بین المللی فضایی را در فرآیندی که ناسا ان را اینترنت بین سیاره ای می خواند، در جایگاه یک نود قرار می دهد. این روش جدید انتقال اطلاعات می تواند روی زمین و در مواقعی همچون زمان بحران ها که وضعیت ارتباطات متزلزل است، مفید باشد.


  دکتر وینتون معاون رییس گوگل و دانشمند مدعو برجسته در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: تجربه ما از شبکه DTN در این ایستگاه فضایی، به استقرار اپلیکیشن های اضافی بر روی زمین به ویژه برای ارتباطات تلفن همراه که در آن ممکن است ارتباطات نامنظم و ناپیوسته باشد، منجر می شود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.