چهارمین موشک «نیوشپرد» با موفقیت پرتاب شد

  شرکت «بلو اوریجن» موفق به پرتاب چهارمین موشک «نیوشپرد» خود در راستای پروژه بازیابی موشک ها شد. چهارمین موشک «نیوشپرد» با موفقیت پرتاب شد


  به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت بلو اوریجن در آزمایش پرتاب موشک «نیوشپرد» خود موفق شد که آن را تا ارتفاع ۱۰۱ کیلومتری از سطح زمین و در آسمان ایالت «تگزاس» آمریکاقرار دهد. سپس در حین پرواز بوستر از کپسول محل سرنشین ها جدا شد و به وسیله موتورهای خود در محل از پیش تعیین شده بر روی زمین فرود آمد.

  این موشکبرای رساندن ۶ گردشگر فضایی به ارتفاع حدود ۱۰۰ کیلومتر از سطح زمین طراحی شده است. با رسیدن کپسول حامل گردشگران در ارتفاع حدود ۱۰۰ کیلومتری از سطح زمین، تجربه بی نظیر در فضا قرار گرفتن را می توان حس کرد.

  موشک «نیوشپرد» برای باز گرداندن کپسول حامل گردشگران خود به هنگام قرار گرفتن بر روی زمین از دو چتر نجات استفاده می کند که سرعت آن به ۸ کیلومتر در ساعت کاهش پیدا می کند.

  این موشک می تواند پس از عبور از اتمسفر زمین به مدت چند دقیقه در این منطقه باقی بماند و امکان معلق ماندن را به سرنشینان خود بدهد اما از قابلیت ماندن در فضا بر خوردار نیست.

  طراحی موشک هایی کهقابلیت بازیابی پس از قرار دادن سفینه های فضایی در مدار زمین را داشته باشند از اهداف بسیاری از شرکت های فضایی است که منجر به کاهش هزینه های فضایی می شود و می توان از این فناوری در راستای رونق گردشگری فضایی در آینده بهره برد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .