پرتاب نخستین ماهواره ارتباطات کوانتومی جهان توسط چین

  آکادمی علوم چین از آمادگی کامل این کشور برای پرتاب نخستین ماهواره تجربی ارتباطات کوانتومی در ماه آینده خبر داد. پرتاب نخستین ماهواره ارتباطات کوانتومی جهان توسط چین


  به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از شینهووا، به گفته پان جیان‌وی، استاد دانشگاه علم و فناوری چین، این نخستین ارتباط کوانتومی از طریق یک ماهواره در جهان خواهد بود.


  ارتباطات کوانتومی دارای امنیت بسیار بالا به شکل یک فوتون کوانتومی است که نه قابل جدا شدن و نه قابل تکثیر است. از این رو، استراق‌ سمع، رهگیری و ایجاد شکاف در اطلاعاتی که از طریق آن منتقل می‌شود، غیرممکن است. دانشمندان امیدوارند که این فناوری بتواند از چین در برابر مسائل سایبری آینده محافظت کند.


  ساخت این ماهواره کوانتومی توسط دانشمندان چینی پنج سال بطول انجامید. این ماهواره در ماه ژوئن به مرکز پرتاب ماهواره ژیوکووان منتقل خواهد شد تا برای پرتاب در ماه ژوئیه آماده شود.


  چین پس از پرتاب این ماهواره، تنها کشوری خواهد بود که اطلاعات رمزگذاری شده غیرقابل هک را از فضا ارسال خواهد کرد.


  دانشمندان اکنون تنظیمات نهایی را بر روی این ماهواره انجام می‌دهند که کارشناسان، آن را انقلابی در صنعت ارتباطات خوانده‌اند.


  چین قصد دارد ماهواره کوانتومی خود را تا سال ۲۰۳۰ برای پوشش‌دهی کل سیاره به فضا بفرستد. این کشور همچنین بر روی زمین نیز در حال ساخت شبکه اشتراک‌گذاری اطلاعات کوانتومی خود برای استفاده در دفاع و امنیت ملی است. در آینده این شبکه زمینی به سیستم ماهواره کوانتومی متصل خواهد شد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  عکس روز ناسا / کهکشانی بزرگتر از راه شیری عکس روز ناسا / کهکشانی بزرگتر از راه شیری عکس روز نشنال جئوگرافی به کهکشانی بزرگتر از راه شیری به نام NGC ۶۷۴۴ اختصاص یافته است.
  
  تسلط ابرهای طوفانی بر تسلط ابرهای طوفانی بر "مشتری" + عکس تصاویری که اخیرا از سوی ناسا منتشر شده است، حکایت از وقوع طوفانی عظیم و وسیع در سیاره مشتری دارد.
  
  پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره بر در نیوزیلند پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره بر در نیوزیلند نیوزیلند پس از چند بار تاخیر با پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره بر 'الکترون' به باشگاه انحصاری رقابت فضایی پیوست.
  
  دنیای آهن و نیکل سرگردان در فضا؛ناسا این سیارک را به زمین نمی آورد دنیای آهن و نیکل سرگردان در فضا؛ناسا این سیارک را به زمین نمی آورد ناسا بررسی دقیقی سیارکی را دنبال می کند که اگر روزی به زمین منتقل شود اقتصاد دنیا سقوط می کند.
  
  رونمایی از مریخ‌نورد جدید ناسا رونمایی از مریخ‌نورد جدید ناسا ناسا طرح‌ها و تصاویر مفهومی از نسل آینده مریخ نوردها را به نمایش گذاشت. نسل جدید این ربات‌ها فوق‌العاده به نظر می‌رسند و این ربات جدید "مریخ‌نورد ۲۰۲۰" نام خواهد داشت.
  
  روسیه ماهواره نظامی به فضا فرستاد روسیه ماهواره نظامی به فضا فرستاد روسیه در چارچوب برنامه های گسترش توان دفاعی و نظارت ماهواره ای این کشور یک دستگاه ماهواره پیشرفته نظامی به فضا فرستاد.
  
  با پرتابگر اپسکو؛ماهواره مکعب دانشجویی به فضا پرتاب می شود با پرتابگر اپسکو؛ماهواره مکعب دانشجویی به فضا پرتاب می شود رئیس سازمان فضایی ایران از موافقت سازمان همکاریهای فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) برای پرتاب ماهواره دانشجویی مکعب ایرانی به فضا خبر داد.
  
  ماموریت اضطراری در ایستگاه فضایی انجام شد؛راهپیمایی ۲ ساعت و ۴۶ دقیقه‌ای در فضا ماموریت اضطراری در ایستگاه فضایی انجام شد؛راهپیمایی ۲ ساعت و ۴۶ دقیقه‌ای در فضا فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی موفق شدند ماموریت اضطراری خود را با موفقیت انجام دهند.
  
  قزاقستان موشک فضاپیما می‌سازد قزاقستان موشک فضاپیما می‌سازد قزاقستان که همکاری‌های گسترده فضایی با روسیه دارد در آینده‌ای نزدیک همراه این کشور برای ساخت یک موشک فضاپیما با تازه ترین فناوری‌ها اقدام می‌کند.
  
  بررسی ۱۰ عکس برگزیده تلسکوپ فضایی هابل بررسی ۱۰ عکس برگزیده تلسکوپ فضایی هابل در فضا، ستاره‌ها و کهکشان‌های بی‌شماری وجود دارند که صحنه‌هایی بسیار زیبا خلق می‌کنند. ستاره‌شناسان با استفاده از تلسکوپ هابل تعدادی از این صحنه‌ها را به تصویر کشیده‌اند. با ما همراه باشید.
  
  پگی ویتسون، زنی با رکوردهای فضایی منحصر به فرد پگی ویتسون، زنی با رکوردهای فضایی منحصر به فرد پگی ویتسون، مسن‌ترین زن فضانورد است که هم‌اکنون در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سر می‌برد. او اخیرا رکوردهای جدیدی درفضابه ثبت رسانده است.
  
  بهره گیری از موتور جت پلاسما؛این هواپیما شما را به فضا می برد بهره گیری از موتور جت پلاسما؛این هواپیما شما را به فضا می برد دانشمندان به نسل جدیدی از موتورها فکر می کنند که انسان را راهی فضا خواهد کرد. اینجا صحبت از موتورهای جت پلاسما است.