زیستگاه پیشرفته، فضانوردان را به حالت خواب به مقصد نهایی می رساند + تصاویر

  بیدار ماندن برای فصانوردان در سفرهای فضایی بلند مدت می تواند بسیار سخت و خطرناک باشد ، به همین دلیل نوعی دستگاه هوشمند می تواند با به خواب بردن فضانوردان آنها را تا رسیدن به مقصد نهایی سفر فضایی زنده نگه دارد. زیستگاه پیشرفته، فضانوردان را به حالت خواب به مقصد نهایی می رساند + تصاویر


  به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛یک شرکت پیشرو در زمینه ساخت تجهیزات فضایی در ایالات متحده در نظر دارد نوعی زیستگاه برای فضانوردان راهی سفر به سیاره مریخ تولید کند که فضانوردان در آن تا رسیدن به مقصد به حالت خواب مصنوعی قرار بگیرند.


  گفتنی است، این شرکت که زیر مجموعه ناسا است برای ساخت این زیستگاه بودجه ای بالغ بر ۵۰۰ هزار دلار دریافت کرده است.


  نام این پروژه cryosleep است و متعلق به بخشی از برنامه های نوآورانه ناسا در زمینه اعزام فضانورد به مریخ است.


  در حالت خواب مصنوعی یا همان مرگ کاذب، فعالیت فیزیولوژیکی بدن انسان کاهش می یابد که معمولاً با کاهش دمای بدن و سوخت و ساز بدن همراه است.


  بررسی ها نشان می دهند، زیستگاهی که فضانوردان در حالت خواب مصنوعی درآن قرار خواهند گرفت space works نام دارد که یک فضای بسیار کوچک است و می تواند ۴ الی ۶ فضانورد را در خود جای دهد.

  زیستگاه پیشرفته، فضانوردان را به حالت خواب به مقصد نهایی می رساند + تصاویر

  در حالی که فضانوردان در حالت هیپوترمی یا همان خواب مصنوعی هستند انواع سنسورها، فعالیت های مختلف بدن آنها را اندازه گیری کرده و مواد غذایی مورد نیاز نیز از طریق تغذیه وریدی به بدن آنها تزریق می شود.


  کارشناسان در نظر دارند در این طرح فضانوردان را به مدت ۱۴ روز به حالت خواب قرار دهند و هر ۱۴ روز یک بار برای اطمینان از شرایط سفر و سلامت خدمه چند تن از آنها را از خواب بیدار کرده و پس از بررسی و تست تنظیمات مجدداً به خواب مصنوعی فرو برند.

  زیستگاه پیشرفته، فضانوردان را به حالت خواب به مقصد نهایی می رساند + تصاویر

  هیپوترمی در حال حاضر برای درمان شرایط پزشکی خاص از جمله پس از حمله قلبی یا صدمات مغزی و نخاعی در بیماران استفاده می شود.


  مقامات ناسا اعلام کرده اند این پروژه به همراه ۷ پروژه دیگر مورد تایید آنها به عنوان طرح های نوآورانه فضایی برای سفر به سایر سیارات و نیز حفظ ایمنی فضانوردان و تجهیزات فضایی است.


  فضانوردان در این حالت میزان انرژی  کمتری مصرف خواهند کرد، همینطور کمتر در معرض پرتوهای کیهانی قرار می گیرند.

  زیستگاه پیشرفته، فضانوردان را به حالت خواب به مقصد نهایی می رساند + تصاویر

  مشکلات و تنش های روانی از جمله افسردگی ، اضطراب ، جنون و مواردی از این دست نیز در حالت خواب وجود ندارد و امیت سلامت روانی فضانوردان نیز تامین خواهد شد.


  این دستگاه ها باید از بالاترین درجه ایمنی و امنیت در مقابل اتفاقات و یا هک شدن سیستم کامپیوتری برخوردار باشند تا سلامت فضانوردان تا رسیدن به مقصد نهایی تامین شود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.