زیستگاه پیشرفته، فضانوردان را به حالت خواب به مقصد نهایی می رساند + تصاویر

  بیدار ماندن برای فصانوردان در سفرهای فضایی بلند مدت می تواند بسیار سخت و خطرناک باشد ، به همین دلیل نوعی دستگاه هوشمند می تواند با به خواب بردن فضانوردان آنها را تا رسیدن به مقصد نهایی سفر فضایی زنده نگه دارد. زیستگاه پیشرفته، فضانوردان را به حالت خواب به مقصد نهایی می رساند + تصاویر


  به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛یک شرکت پیشرو در زمینه ساخت تجهیزات فضایی در ایالات متحده در نظر دارد نوعی زیستگاه برای فضانوردان راهی سفر به سیاره مریخ تولید کند که فضانوردان در آن تا رسیدن به مقصد به حالت خواب مصنوعی قرار بگیرند.


  گفتنی است، این شرکت که زیر مجموعه ناسا است برای ساخت این زیستگاه بودجه ای بالغ بر ۵۰۰ هزار دلار دریافت کرده است.


  نام این پروژه cryosleep است و متعلق به بخشی از برنامه های نوآورانه ناسا در زمینه اعزام فضانورد به مریخ است.


  در حالت خواب مصنوعی یا همان مرگ کاذب، فعالیت فیزیولوژیکی بدن انسان کاهش می یابد که معمولاً با کاهش دمای بدن و سوخت و ساز بدن همراه است.


  بررسی ها نشان می دهند، زیستگاهی که فضانوردان در حالت خواب مصنوعی درآن قرار خواهند گرفت space works نام دارد که یک فضای بسیار کوچک است و می تواند ۴ الی ۶ فضانورد را در خود جای دهد.

  زیستگاه پیشرفته، فضانوردان را به حالت خواب به مقصد نهایی می رساند + تصاویر

  در حالی که فضانوردان در حالت هیپوترمی یا همان خواب مصنوعی هستند انواع سنسورها، فعالیت های مختلف بدن آنها را اندازه گیری کرده و مواد غذایی مورد نیاز نیز از طریق تغذیه وریدی به بدن آنها تزریق می شود.


  کارشناسان در نظر دارند در این طرح فضانوردان را به مدت ۱۴ روز به حالت خواب قرار دهند و هر ۱۴ روز یک بار برای اطمینان از شرایط سفر و سلامت خدمه چند تن از آنها را از خواب بیدار کرده و پس از بررسی و تست تنظیمات مجدداً به خواب مصنوعی فرو برند.

  زیستگاه پیشرفته، فضانوردان را به حالت خواب به مقصد نهایی می رساند + تصاویر

  هیپوترمی در حال حاضر برای درمان شرایط پزشکی خاص از جمله پس از حمله قلبی یا صدمات مغزی و نخاعی در بیماران استفاده می شود.


  مقامات ناسا اعلام کرده اند این پروژه به همراه ۷ پروژه دیگر مورد تایید آنها به عنوان طرح های نوآورانه فضایی برای سفر به سایر سیارات و نیز حفظ ایمنی فضانوردان و تجهیزات فضایی است.


  فضانوردان در این حالت میزان انرژی  کمتری مصرف خواهند کرد، همینطور کمتر در معرض پرتوهای کیهانی قرار می گیرند.

  زیستگاه پیشرفته، فضانوردان را به حالت خواب به مقصد نهایی می رساند + تصاویر

  مشکلات و تنش های روانی از جمله افسردگی ، اضطراب ، جنون و مواردی از این دست نیز در حالت خواب وجود ندارد و امیت سلامت روانی فضانوردان نیز تامین خواهد شد.


  این دستگاه ها باید از بالاترین درجه ایمنی و امنیت در مقابل اتفاقات و یا هک شدن سیستم کامپیوتری برخوردار باشند تا سلامت فضانوردان تا رسیدن به مقصد نهایی تامین شود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.