راه‌اندازی ماژول قابل تورم ناسا در ایستگاه فضایی بین‌المللی

  ناسا با موفقیت یک محفظه تجربی جدید را روز گذشته (شنبه) در ایستگاه فضایی بین‌المللی راه‌اندازی کرد که نخستین اتاق قابل تورم جهان برای فضانوردان محسوب می‌شود. راه‌اندازی ماژول قابل تورم ناسا در ایستگاه فضایی بین‌المللی


  به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از رویترز، ماژول فعالیت قابل ارتقای بیگلو (BEAM) در دومین تلاش فضانوردان پس از سه روز باد شد.


  این عملیات در ساعت ۱۳:۰۴ روز گذشته آغاز شده و حدود هفت ساعت و نیم بعد در ساعت ۲۰:۳۴ دقیقه شب پایان یافت. در این زمان، جف ویلیامز، فضانورد ناسا، این اتاق فضایی را باد کرد. مهندسان مرکز فضایی جانسون در زمین نیز در همین حین بر فشار داخلی بیگلو نظارت داشتند تا مطمئن شوند وزن زیادی بر روی ماژول Tranquility بر روی ایستگاه که این اتاقک بر روی آن نصب شده، قرار نمی‌دهد.


  پیش از این در روز پنجشنبه (ششم خرداد) اولین تلاش برای راه‌اندازی این ماژول صورت گرفت که پارچه فشرده و محکم آن با وجود شش ساعت تلاش، طبق پیش‌بینی متورم نشد. به گفته مهندسان شرکت بیگلو، سازنده این ماژول، احتمالا این امر به دلیل نگهداشته شدن آن به مدت ۱۵ ماه در انبار در پی تاخیر در انتقال به ایستگاه فضایی رخ داده است. پارچه ماژول در طول این زمان احتمالا فشرده‌تر شده و اصطکاک بیشتری تولید کرده بود.


  در تلاش دوم، ماژول بیگلو ابتدا از حالت فشرده خارج شد و برای یک روز به پارچه آن استراحت داده شد. ویلیامز در طول ماموریت، هوا را ۲۵ بار برای دو دقیقه و ۲۷ ثانیه به این ماژول دمید که در نهایت باعث متورم شدن کامل آن شد.


  ویلیامز پس از متورم شدن کامل اتاقک، سیستم خودکار تنظیم فشار آن را فعال کرد که باعث باز شدن هشت مخزن داخلی به منظور رساندن فشار داخلی ماژول به ۱۴.۷ پوند بر اینچ مربع شد که مشابه فشار داخلی ایستگاه فضایی است. پس از تکمیل ماموریت، به دلیل فشار بیش از حد ماژول، ویلیامز یک دریچه را باز کرده و فشار آن را تنظیم کرد.


  ماژول بیگلو برای یک هفته تحت آزمایشات دما و فشار قرار خواهد گرفت و سپس فضانوردان به داخل آن وارد شده و ابزارهای نظارتی را نصب خواهند کرد. این اتاقک برای دو سال بر روی ایستگاه فضایی متصل خواهد ماند و تحت آزمایشات ارزیابی برای نشت، دوام و توانایی تحمل دما و تابش فضا قرار خواهد گرفت.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.