یافته‌های تازه کپلر و امید به کشف یک زمین تازه

  بیرون از منظومه شمسی سیاره‌های زیادی وجود دارد. اخترشناسان ناسا کشف بیش از ۱۲۰۰ سیاره که به دور از زمین در مدار ستار‌ه‌ای به غیر از خورشید در گردش هستند را تأیید کرده‌اند. یافته‌های تازه کپلر و امید به کشف یک زمین تازه


  سازمان فضایی آمریکا (ناسا) پس از تجریه و تحلیل‌ یافته‌های تلسکوپ فضایی کپلر کشف ۱۲۸۴ سیاره فراخورشیدی را تأیید کرده است. سیاره‌های فراخورشیدی یا فراسیاره‌ها، سیاره‌‌ها‌یی‌‌ هستند که به دور ستاره‌هایی غیر از خورشید می‌چرخند.


  تمامی این سیاره‌ها در حال حاضر کپلر نام ‌گرفته‌اند و شماره‌ای به آن‌ها اختصاص یافته است.


  تیموتی مورتون، از نویسندگان اصلی گزارش ناسا از دانشگاه پرینستون در ایالت نیوجرسی آمریکا در کنفرانسی رسانه‌ای در واشنگتن گفت، تا کنون سابقه نداشته که به یک‌باره این همه سیاره‌های فراخورشیدی کشف شود. الن استوفان، دانشمند ناسا می‌گوید، با این کشف شمار سیاره‌های فراخورشیدی یافت‌شده توسط تلسکوپ کپلر به بیش از دو برابر رسیده است.


  او ادامه می‌دهد: «این به ما امید می‌بخشد که بتوانیم در نزدیکی ستاره‌ای شبیه به ستاره خودمان [خورشید] زمینی دیگر کشف کنیم.»


  تلسکوپ کپلر که مأموریت کشف سیارات فراخورشیدی شبیه به زمین را دنبال می‌کند تا ژوئیه ۲۰۱۵ در مجموع ۴۳۰۲ سیاره‌ احتمالی فراخورشیدی کشف کرد. ۹۸۴ مورد پیش از این مورد تأیید قرار گرفته بود.


  طبق گزارش منتشره در مجله عملی "د استروفیزیکال ژورنال"، بررسی‌های دقیق نشان می‌دهد که در ۱۲۸۴ مورد تشخیص درستی داده شده است. اما در ۷۰۷ مورد دیگر به احتمال قوی اشتباه شده است.


  ۱۳۲۷ مورد دیگر نیز وجود دارد که احتمالا آن‌ها نیز فراسیاره‌ هستند اما تا کنون مورد تأیید قرار نگرفته‌اند. در مجموع اخترشناسان با ابزارهای مختلف تا به‌‌حال بیش از ۲۱۰۰ سیاره در مدار ستاره‌های دیگر کشف کرده‌اند. اینک تجزیه و تحلیل جدید یافته‌های تلسکوپ کپلر شمار سیاره‌‌های فراخورشیدی کشف‌شده را به حدود ۳۴۰۰ افزایش داده است.


  تلسکوپ فضایی کپلر در سال ۲۰۰۹ به منظور جست‌وجوی سیاره‌های دور به فضا پرتاب شد. این تلسکوپ بارها مشکلات فنی پیدا کرد و به‌تازگی نیز در وضعیت اضطراری قرار گرفت. اما چارلی سوبک، مدیر مأموریت ناسا می‌گوید، کپلر در حال حاضر کار عادی خود را از سر گرفته است

   

  منبع: همشهری آنلاین

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.