طرح های اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات برای بخش خصوصی جاذبه دارد

  وزیر ارتباطات: طرح های شش گانه در چارچوب اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات طراحی شده که برای بخش خصوصی جاذبه دارد و با مذاکراتی که با بخش خصوصی شده حضور در این طرح ها مورد استقبال قرار گرفته است.

  طرح های اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات برای بخش خصوصی جاذبه دارد

   

  محمود واعظی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره تأمین هزینه های طرح های اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات افزود: سه منبع برای اجرای این طرح ها پیش بینی شده است که برخی از این طرح ها که جنبه زیرساختی دارد و عملاً با سرمایه گذاری های امروز در سال های آتی مورد بهره برداری قرار می گیرد .


  وی گفت: در طرح های دارای جنبه امنیتی خود وزارت ارتباطات سرمایه گذار اصلی است.


  واعظی اضافه کرد: در اینگونه طرح ها بخش خصوصی نه در داخل کشور و نه در خارج از کشور آمادگی سرمایه گذاری ندارد ضمن آنکه در طرح های دارای جنبه امنیتی نیز امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی وجود نخواهد داشت.


  وزیر ارتباطات افزود: البته ما از منبع سوم یعنی سرمایه گذاری خارجی نیز که پس از برجام امکان استفاده از آن فراهم شده است نیز استفاده خواهیم کرد.


  واعظی درباره میزان استفاده از منابع مختلف مالی تأکید کرد: برنامه وزارت ارتباطات این است که سه برابر سرمایه گذاری این وزارتخانه از منابع دیگر استفاده شود به این معنی که در قبال سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد تومانی این وزارتخانه از ۷۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش های دیگر استفاده شود.


  وی با اشاره به جلسات ۱۲ گانه بررسی طرح های اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات تصریح کرد: ما خوشبختانه جلسات خود را از سال قبل شروع کردیم و قبل از انتخاب امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی اقدامات در چارچوب منویات مقام معظم رهبری از یک سال پیش شروع شده است.


  واعظی افزود: از سال گذشته بر اساس سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ۲۴ بند مربوط به وزارت ارتباطات استخراج شده است و برای اجرای آنها تقسیم کار صورت گرفته و با تقسیم کار و برنامه ریزی مشخص تلاش داریم با استفاده از توان پژوهشگاه ارتباطات و فنآوری اطلاعات، مرکز تحقیقات مخابرات و پژوهشگاه فضایی این بندها را از مرحله پژوهش، ایده تا تولید به ثمر برسانیم.


  وزیر ارتباطات با اشاره به مشخص شدن مسئولان اجرای طرح های شش گانه اقتصاد مقاومتی در این وزارتخانه گفت: به صورت هفتگی با مسئولان این طرح های شش گانه جلسات منظمی برگزار می کنیم و می کوشیم در دو برش یک ساله و پنج ساله آنها را به سرانجام برسانیم.


  واعظی افزود: اقدامات بزرگی در چارچوب طرح های شش گانه در وزارت ارتباطات در حال انجام است که نمی توان تنها به برنامه ای یک ساله برای اجرای آنها بسنده کرد و خوشبختانه مجریان این طرح ها بسیار فعال هستند و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اجرای آنها در اولویت برنامه های دستگاه های زیرمجموعه وزارت ارتباطات قرار گرفته است و امیدواریم در نیمه دوم سال بخشی از ثمرات آن را به مردم عزیزمان اعلام کنیم.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.