آماده سازی فضانوردان برای اعزام با فضاپیمای اختصاصی ناسا

  پنج سال پس از آخرین ماموریت سرنشین‌دار ناسا به فضا بر روی شاتل آتلانتیس، اکنون این سازمان مجددا در حال آماده‌سازی فضانوردان برای ماموریت سرنشین‌دار بعدی به ایستگاه فضایی بین‌المللی بر روی فضاپیمای تجاری "CST-۱۰۰ Starliner" شرکت بوئینگ است. آماده سازی فضانوردان برای اعزام با فضاپیمای اختصاصی ناسا


  به گزارش سرویس علمی ایسنا، سال ۲۰۱۱ آخرین پرواز یک فضاپیمای سرنشین‌دار ناسا بود که طی آن شاتل آتلانتیس از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به ایستگاه فضایی رفت. از آن زمان تا به امروز، این سازمان یا ماموریت‌های محوله خود را برون‌سپاری کرده یا برای انتقال فضانورد هایش به ایستگاه فضایی به روسیه تکیه داشته است.


  این سازمان قصد دارد کار برون‌سپاری برخی از وظایف فضایی خود را ادامه دهد. این کار به آن‌ها اجازه خواهد داد تا بر اعزام فضانوردان به ورای مدار زمین و در نهایت به مریخ و سایر سیارات تمرکز کنند.


  ناسا برای این سفرهای فضایی طولانی‌مدت در حال حاضر به ساخت موشک "سیستم پرتاب فضایی" و فضاپیمای "اوریون" مشغول است، اما در همین حین نیز قصد دارد فضانوردان را بر روی یک فضاپیمای خصوصی به ایستگاه فضایی بفرستد.


  سونیتا ویلیامز و اریک بوئه، فضانوردان قدیمی ناسا به تمرین الحاق فضاپیمای CST-۱۰۰ با استفاده از شبیه‌سازهای نمایشگر لمسی پرداخته‌اند.


  این شبیه‌ساز پرواز که "مربی وظایف جزئی خدمه" نام دارد، به تیم در جنبه‌های زیادی از یک ماموریت سرنشین‌دار از جمله شرایط پرواز و ترتیب الحاق کمک خواهد کرد. تمرینات ویلیامز و بوئه در روز ۲۶ آوریل (هفتم اردیبهشت) در نزدیکی فرودگاه ملی سنت‌لوئیز انجام شد.


  به گفته پیت مایسینگر، مدیر برنامه‌های تمرین خودروی فضایی بوئینگ، با این سیستم شما یاد خواهید گرفت که هر سوئیچ برای چیست، نمایشگرها به چه شکل بوده و چه کاربردی دارند. هر چیزی که فضانورد در فضا می‌تواند بشنود، ببیند یا فشار دهد، در دستگاههای مورد استفاده برای تمرین ارائه شده‌اند.


  از لحاظ هزینه، به نظر می‌رسد که استفاده از روش خصوصی ارزانتر است. انتقال فضانوردان به فضا برای هر سفر از روسیه ۷۶ میلیون دلار هزینه دارد اما با فضاپیماهای خصوصی آمریکا این هزینه تنها ۵۸ میلیون دلار خواهد بود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .