بیماریهای جسمی و روحی که در انتظار فضانوردان است

  زندگی در فضا با تمامی جذابیت های خود می تواند اثراتی غیر قابل جبران و خطرناک بر سلامت انسان بگزارد که علم پزشکی هنوز نتوانسته تمامی موارد بیماری زا را شناسایی کند.

  بیماریهای جسمی و روحی که در انتظار فضانوردان است


  به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، فضانورد اسکات کلی، که رکورد اقامت در فضا در ایستگاه فضایی بین المللی را در اختیار دارد ، عنوان کرده است که در فضا مشکلاتی مانند از دست دادن استحکام استخوان ها، افزایش خطر ابتلا به انواع سرطان و سایر مشکلات حوزه سلامت برای او وجود داشته است.

  این فضانورد اعلام کرده است بزرگترین مشکل او در فضا استرس بوده است.

  او در حال حاضر بر روی زمین مشغول انجام تحقیقات علمی است.

  فضانورد اسکات کلی که یک برادر دوقلوی همسان نیز دارد، در فضا به دلیل عدم تاثیر جاذبه و ایجاد فاصله بین ستون فقرات خود بلند تر از برادرش شده است.


  مشکلات حوزه سلامت او شامل از دست دادن توده استخوانی ، تحلیل عضلات، کم خونی و غلظت خون و نیز تپش قلب و آریتمی قلبی بوده است.


  اسکلات کلی تا به حال چهار بار به فضا سفر کرده است و نخستین بار توسط شاتل فضایی دیسکاوری در سال ۱۹۹۹ راهی فضا شده است.


  کلی برای حدود ۳۴۰ روز متوالی در ISS  اقامت کرده است.


  او در حال حاضر مشغول انجام تحقیقات برای سفر به سیاره مریخ است.


  در هر روز اقامت در ایستگاه فضایی، فضانورد ۱۰ برابر بیشتر از یک فرد که در زمین زندگی می کند در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست قرار دارد.


  همچنین زندگی در فضا باعث از دست دادن کلسیم به میزان ۱۰ برابر حالت عادی زندگی در زمین می شود.


  در حال حاضر او از مشکل حساسیت بسیار شدید پوست بدن خود رنج می برد و باید از دارو و ضد آفتاب های قوی استفاده کند.


  مشکل حساسیت پوستی در او از روز ۱۵۹ اقامت در فضا ایجاد شده است.


  در حال حاضر او از اقامت در زمین و صرف غذا در کنار اعضای خانواده خود و خوردن مواد غذایی تازه لذت می برد.


  همچنین او دچار مشکل در راه رفتن و حفظ تعادل است زیرا به مدت یک سال بر روی پاهای خود راه نرفته و در هوا معلق بوده است و حال کف پاهای او صاف و راه رفتن او بسیار سخت شده است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.