بیماریهای جسمی و روحی که در انتظار فضانوردان است

  زندگی در فضا با تمامی جذابیت های خود می تواند اثراتی غیر قابل جبران و خطرناک بر سلامت انسان بگزارد که علم پزشکی هنوز نتوانسته تمامی موارد بیماری زا را شناسایی کند.

  بیماریهای جسمی و روحی که در انتظار فضانوردان است


  به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، فضانورد اسکات کلی، که رکورد اقامت در فضا در ایستگاه فضایی بین المللی را در اختیار دارد ، عنوان کرده است که در فضا مشکلاتی مانند از دست دادن استحکام استخوان ها، افزایش خطر ابتلا به انواع سرطان و سایر مشکلات حوزه سلامت برای او وجود داشته است.

  این فضانورد اعلام کرده است بزرگترین مشکل او در فضا استرس بوده است.

  او در حال حاضر بر روی زمین مشغول انجام تحقیقات علمی است.

  فضانورد اسکات کلی که یک برادر دوقلوی همسان نیز دارد، در فضا به دلیل عدم تاثیر جاذبه و ایجاد فاصله بین ستون فقرات خود بلند تر از برادرش شده است.


  مشکلات حوزه سلامت او شامل از دست دادن توده استخوانی ، تحلیل عضلات، کم خونی و غلظت خون و نیز تپش قلب و آریتمی قلبی بوده است.


  اسکلات کلی تا به حال چهار بار به فضا سفر کرده است و نخستین بار توسط شاتل فضایی دیسکاوری در سال ۱۹۹۹ راهی فضا شده است.


  کلی برای حدود ۳۴۰ روز متوالی در ISS  اقامت کرده است.


  او در حال حاضر مشغول انجام تحقیقات برای سفر به سیاره مریخ است.


  در هر روز اقامت در ایستگاه فضایی، فضانورد ۱۰ برابر بیشتر از یک فرد که در زمین زندگی می کند در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست قرار دارد.


  همچنین زندگی در فضا باعث از دست دادن کلسیم به میزان ۱۰ برابر حالت عادی زندگی در زمین می شود.


  در حال حاضر او از مشکل حساسیت بسیار شدید پوست بدن خود رنج می برد و باید از دارو و ضد آفتاب های قوی استفاده کند.


  مشکل حساسیت پوستی در او از روز ۱۵۹ اقامت در فضا ایجاد شده است.


  در حال حاضر او از اقامت در زمین و صرف غذا در کنار اعضای خانواده خود و خوردن مواد غذایی تازه لذت می برد.


  همچنین او دچار مشکل در راه رفتن و حفظ تعادل است زیرا به مدت یک سال بر روی پاهای خود راه نرفته و در هوا معلق بوده است و حال کف پاهای او صاف و راه رفتن او بسیار سخت شده است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.