تصویر هابل از یک مستطیل منحصر به فرد قرمز در فضا

  تصویر جدید تلسکوپ فضایی هابل از یک مستطیل قرمز در فضا، علت انتخاب این نام مستعار را برای ستاره HD ۴۴۱۷۹ توضیح می دهد. تصویر هابل از یک مستطیل منحصر به فرد قرمز در فضا


  به گزارش روز سه شنبه ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این ستاره که به مستطیل قرمز معروف است، در فاصله دو هزار و ۳۰۰ سال نوری از زمین و در صورت فلکی تک شاخ یا اسب شاخ دار (یونی کورن) قرار دارد.


  زمانی که از زمین و فضا از ستاره HD ۴۴۱۷۹ تصویر گرفته می شود، به نظر می رسد که این ستاره توسط یک مستطیل قرمز کم رنگ احاطه شده است که با یک ساختار X مانند از گازهای درخشان مشخص می شود.


  ستاره شناسان این ستاره را شبیه خورشید اما مسن تر و در آستانه مرگ توصیف می کنند، به طوری که در حال نشت گازهایی به فضای بین ستاره ای است.


  کاهش این ماده ستاره ای موجب تشکیل ساختار X و مستطیل مانند این ستاره می شود.


  منجمان معتقدند که این ستاره بخشی از یک سیستم دوتایی نزدیک است که این موضوع می تواند شکل منحصر به فرد گازهای اطراف آن را توضیح دهد.


  گازها و گرد و غبارهایی که اطراف این مستطیل قرمز در هم ادغام می شوند، به عنوان یک سحابی پیش سیاره ای طبقه بندی می شوند، اما در حال تبدیل شدن به یک سحابی سیاره ای هستند.


  دانشمندان ناسا توضیح دادند: زمانی که تخلیه جرم کامل شود، یک ستاره کوتوله سفید بسیار داغ باقی خواهد ماند و پرتو ماوراء بنفش درخشان آن باعث خواهد شد که گازهای اطراف بدرخشند.


  تازه ترین تصویری که تلسکوپ فضایی هابل گرفته، دقیق ترین تصویر تاکنون است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.