آغاز شمارش معکوس برای پرتاب هتل فضایی!

  به زودی ایستگاه فضایی بین المللی به عنوان پیشرفته ترین و گران ترین آزمایشگاه جهان که در فاصله ۴۰۰ کیلومتری زمین واقع شده بزرگتر از قبل می شود. آغاز شمارش معکوس برای پرتاب هتل فضایی!


  ایستگاه فضایی بین المللی باز هم بزرگتر می شود اما این بار ساکنان آن باید اتاق جدیدشان را باد کنند.

  به زودی ایستگاه فضایی بین المللی به عنوان پیشرفته ترین و گران ترین آزمایشگاه جهان که در فاصله ۴۰۰ کیلومتری زمین واقع شده بزرگتر از قبل می شود.


  اما این افزایش فضای کاری به سبک و سیاق قبل صورت نمی گیرد زیرا این بار ساکنان ایستگاه فضایی بین المللی باید مدل جدید را باد کنند.


  طی روزهای آینده نخستین مدل الحاقی به ایستگاه فضایی بین المللی از سال ۲۰۱۱ راهی آن خواهد شد. این مدل که به اختصار BEAM نام دارد برخلاف مدلهای قبلی که ساختار آلومینیومی دارند به صورت فشرده راهی فضا می شود تا در آنجا باد شود.


  قرار است یک فروند کپسول فضایی دراگون متعلق به شرکت اسپیس ایکس این محموله مهم را به مدار زمین منتقل کند.


  مدل BEAM توسط شرکت Bigelow Aerospace در لاس وگاس آمریکا ساخته شده است. محققان این شرکت در ساخت آن از مواد نرم و انعطاف پذیری استفاده کرده اند که همزمان استحکام و مقاومت چشمگیری در محیط سخت و خشن فضا دارد.


  نکته جالب توجه اینجاست که ساختار دقیق این ماده محرمانه عنوان شده است. این مدل جدید در واقع تلاشی برای آزمایش استقرار هتلهای فضایی انعطاف پذیر در آینده محسوب می شود.


  فشرده بودن این مدل جدید قبل از پرتاب و استقرار در فضا این امکان چشمگیر را به دانشمندان علوم فضایی داده تا آن را با راحتی و اطمینان بیشتری راهی مدار زمین کنند.


  قرار است این پرتاب مهم در روز جمعه و از پایگاه فضایی کیپ کاناورال فلوریدا صورت گیرد. این پرتاب آخرین مورد از سری پرتابهای شرکت اسپیس ایکس به سوی ایستگاه فضایی بین المللی به حساب می آید.


  شرکت Bigelow Aerospace در خصوص این رویداد مهم اعلام کرد: گام گذاشتن فضانوردان در این فضای جدید گامی کوچک برای فضانوردان اما گامی بزرگ برای شرکت Bigelow Aerospace و فناوری انعطاف پذیر آن محسوب می شود.

   

  منبع: مهر

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.