آغاز شمارش معکوس برای پرتاب هتل فضایی!

  به زودی ایستگاه فضایی بین المللی به عنوان پیشرفته ترین و گران ترین آزمایشگاه جهان که در فاصله ۴۰۰ کیلومتری زمین واقع شده بزرگتر از قبل می شود. آغاز شمارش معکوس برای پرتاب هتل فضایی!


  ایستگاه فضایی بین المللی باز هم بزرگتر می شود اما این بار ساکنان آن باید اتاق جدیدشان را باد کنند.

  به زودی ایستگاه فضایی بین المللی به عنوان پیشرفته ترین و گران ترین آزمایشگاه جهان که در فاصله ۴۰۰ کیلومتری زمین واقع شده بزرگتر از قبل می شود.


  اما این افزایش فضای کاری به سبک و سیاق قبل صورت نمی گیرد زیرا این بار ساکنان ایستگاه فضایی بین المللی باید مدل جدید را باد کنند.


  طی روزهای آینده نخستین مدل الحاقی به ایستگاه فضایی بین المللی از سال ۲۰۱۱ راهی آن خواهد شد. این مدل که به اختصار BEAM نام دارد برخلاف مدلهای قبلی که ساختار آلومینیومی دارند به صورت فشرده راهی فضا می شود تا در آنجا باد شود.


  قرار است یک فروند کپسول فضایی دراگون متعلق به شرکت اسپیس ایکس این محموله مهم را به مدار زمین منتقل کند.


  مدل BEAM توسط شرکت Bigelow Aerospace در لاس وگاس آمریکا ساخته شده است. محققان این شرکت در ساخت آن از مواد نرم و انعطاف پذیری استفاده کرده اند که همزمان استحکام و مقاومت چشمگیری در محیط سخت و خشن فضا دارد.


  نکته جالب توجه اینجاست که ساختار دقیق این ماده محرمانه عنوان شده است. این مدل جدید در واقع تلاشی برای آزمایش استقرار هتلهای فضایی انعطاف پذیر در آینده محسوب می شود.


  فشرده بودن این مدل جدید قبل از پرتاب و استقرار در فضا این امکان چشمگیر را به دانشمندان علوم فضایی داده تا آن را با راحتی و اطمینان بیشتری راهی مدار زمین کنند.


  قرار است این پرتاب مهم در روز جمعه و از پایگاه فضایی کیپ کاناورال فلوریدا صورت گیرد. این پرتاب آخرین مورد از سری پرتابهای شرکت اسپیس ایکس به سوی ایستگاه فضایی بین المللی به حساب می آید.


  شرکت Bigelow Aerospace در خصوص این رویداد مهم اعلام کرد: گام گذاشتن فضانوردان در این فضای جدید گامی کوچک برای فضانوردان اما گامی بزرگ برای شرکت Bigelow Aerospace و فناوری انعطاف پذیر آن محسوب می شود.

   

  منبع: مهر

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.