الحاق موفقیت‌آمیز فضاپیمای پروگرس به ایستگاه فضایی بین‌المللی

  فضاپیمای پروگرس MS-۰۲ روز شنبه (۱۴ فروردین) با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی ملحق شد و سه تن بار حاوی هوا، مواد غذایی، سوخت و تجهیزات پشتیبانی از حیات را به سکنه حاضر در آن ارائه کرد. الحاق موفقیت‌آمیز فضاپیمای پروگرس به ایستگاه فضایی بین‌المللی

   

  به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از ناسا، خودروی ماموریت باری P۶۳ پروگرس بر روی یک موشک سایوز ۲.۱a به ایستگاه پرتاب شده بود. این دومین پرواز موفق از زمان ناکامی یک از موشکهای سایوز در آوریل ۲۰۱۵ است.


  نخستین پرواز سرنشین‌دار فضاپیمای جدید سایوز MS برای ژوئن ۲۰۱۶ برنامه‌ریزی شده است.


  ناسا در بیانیه‌ای بر روی سایت خود اعلام کرد: الحاق خودروی P۶۳ نشانگر دومین فضاپیمای باری است که در هفته‌های اخیر به ایستگاه فضایی رسیده است. فضاپیمای بعدی، خودروی باری دراگون اسپیس‌ایکس است که قرار است در هشتم آوریل (۲۰ فروردین)‌ از پایگاه نیروی هوایی کیپ کارناوال پرتاب شده و دو روز بعد به ایستگاه وارد شود.


  اکنون که پروگرس P۶۳ به ایستگاه رسیده، فضانوردان قادر خواهند بود به مواد غذایی روی این فضاپیما از جمله گریپ‌فروت، پرتقال، سیب، سیر و پیاز دست یابند. این پنجمین فضاپیمای تدارکاتی است که در حال حاضر به آزمایشگاه مداری متصل است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .