موشک فالکن ۹ یک ماهواره مخابراتی را در مدار زمین قرار داد

  موشک فالکن ۹ آمریکا روز جمعه یک ماهواره مخابراتی را در مدار زمین قرار داد. موشک فالکن ۹ یک ماهواره مخابراتی را در مدار زمین قرار داد

   

  به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه از کیپ کاناورال،موشک فالکن ۹، ساخت شرکت اسپیس‌اکس آمریکا روز جمعه یک ماهواره مخابراتی را در مدار زمین قرار داد اما متخصصان فضایی آمریکا نتوانستند طبقه اصلی موشک را که قابلیت استفاده مجدد دارد، در سواحل فلوریدا سالم به زمین بازگردانند.

  مسئولان شرکت اسپیس اکس پیش‌تر هشدار داده بودند که احتمال موفقیت عملیات بازگرداندن بخش اصلی موشک که امکان استفاده مجدد از آن وجود دارد، بسیار کم است.

  دسامبر گذشته موشک فالکن ۹ در چارچوب ماموریتی، که کار‌شناسان فضایی خطراتش را کمتر ارزیابی کرده بودند، اولین بازگشت موفقیت آمیز خود را بر روی یک سکوی فرود در سطح زمین تجربه کرد، اما موشک فالکن ۹ در عملیات جدید خود یک ماهواره مخابراتی را در ارتفاع سی و نه هزار کیلومتری در مدار زمین-ثابت قرار داد. برای اینکه متخصصان ناسا بتوانند بخش اصلی موشک را سالم به زمین بازگردانند، کنترل سرعت آن بسیار اهمیت داشت.

  ژانویه گذشته نیز در اولین پرتاب موشک فالکن، عملیات بازگرداندن موشک با شکست مواجه شد.

  عملیات روز گذشته که ابتدا قرار بود بیست و چهارم فوریه صورت گیرد اما چهار بار به تعویق افتاد، دومین عملیاتی بود که شرکت اسپیس ایکس در سال جدید میلادی انجام داد. این شرکت انجام دوازده عملیات از این نوع را برای سال دو هزار و شانزده پیش بینی کرده است.

  موشک فالکن۹ حامل یک ماهواره مخابراتی به وزن تقریبی ده تن بود که شرکت بوئینگ برای شرکت اپراتور ماهواره SES SA مستقر در بتزدورف Betzdorf لوکزامبورگ ساخته بود. موشک فالکون روز گذشته ساعت بیست و سه و سی و پنج دقیقه به وقت گرینویچ پرتاب شد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.