موشک فالکن ۹ یک ماهواره مخابراتی را در مدار زمین قرار داد

  موشک فالکن ۹ آمریکا روز جمعه یک ماهواره مخابراتی را در مدار زمین قرار داد. موشک فالکن ۹ یک ماهواره مخابراتی را در مدار زمین قرار داد

   

  به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه از کیپ کاناورال،موشک فالکن ۹، ساخت شرکت اسپیس‌اکس آمریکا روز جمعه یک ماهواره مخابراتی را در مدار زمین قرار داد اما متخصصان فضایی آمریکا نتوانستند طبقه اصلی موشک را که قابلیت استفاده مجدد دارد، در سواحل فلوریدا سالم به زمین بازگردانند.

  مسئولان شرکت اسپیس اکس پیش‌تر هشدار داده بودند که احتمال موفقیت عملیات بازگرداندن بخش اصلی موشک که امکان استفاده مجدد از آن وجود دارد، بسیار کم است.

  دسامبر گذشته موشک فالکن ۹ در چارچوب ماموریتی، که کار‌شناسان فضایی خطراتش را کمتر ارزیابی کرده بودند، اولین بازگشت موفقیت آمیز خود را بر روی یک سکوی فرود در سطح زمین تجربه کرد، اما موشک فالکن ۹ در عملیات جدید خود یک ماهواره مخابراتی را در ارتفاع سی و نه هزار کیلومتری در مدار زمین-ثابت قرار داد. برای اینکه متخصصان ناسا بتوانند بخش اصلی موشک را سالم به زمین بازگردانند، کنترل سرعت آن بسیار اهمیت داشت.

  ژانویه گذشته نیز در اولین پرتاب موشک فالکن، عملیات بازگرداندن موشک با شکست مواجه شد.

  عملیات روز گذشته که ابتدا قرار بود بیست و چهارم فوریه صورت گیرد اما چهار بار به تعویق افتاد، دومین عملیاتی بود که شرکت اسپیس ایکس در سال جدید میلادی انجام داد. این شرکت انجام دوازده عملیات از این نوع را برای سال دو هزار و شانزده پیش بینی کرده است.

  موشک فالکن۹ حامل یک ماهواره مخابراتی به وزن تقریبی ده تن بود که شرکت بوئینگ برای شرکت اپراتور ماهواره SES SA مستقر در بتزدورف Betzdorf لوکزامبورگ ساخته بود. موشک فالکون روز گذشته ساعت بیست و سه و سی و پنج دقیقه به وقت گرینویچ پرتاب شد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .