ناسا تصویری باورنکردنی از کره زمین در حال طلوع در کره ماه منتشر کرده است

  یکی از معروف‌ترین و شاید مهم‌ترین تصاویر ثبت شده در فضا مربوط با تصویری است که از سطح ماه به هنگام طلوع زمین توسط Apollo ۸ گرفته شده است. در همین راستا امروز نیز ناسا تصاویری باورنکردنی مشابه با آن را که توسط یک کاوشگر که در سال ۲۰۰۹ به سطح ماه فرستاده شده بود را منتشر کرد. ناسا تصویری باورنکردنی از کره زمین در حال طلوع در کره ماه منتشر کرده است

  ناسا تصویری باورنکردنی از کره زمین در حال طلوع در کره ماه منتشر کرده است

  این تصاویر با استفاده از ترکیب کردن تکنولوژی دیجیتالی مدرن و تصاویر با جزییات در مدارگرد اکتشافی ماه (LRO) گرفته است. هرچند تصاویر ارسالی با این وضوح گرفته نشده‌اند، با این حال تیم کنترل کننده کاوشگر با پشت سر هم قرار دادن آن‌ها به تصاویر زیر دست یافته‌اند.


  البته جالب از که بدانید دوربین زاویه باریک این کاوشگر تصاویر را تنها در حالت سیاه و سفید ثبت می‌کند از این رو محققین از دوربین زاویه‌ی گسترده‌ به منظور  ثبت بازتاب نور و رنگ بخشیدن به تصویر ثبت شده از کره زمین استفاده کرده‌اند.

  ناسا تصویری باورنکردنی از کره زمین در حال طلوع در کره ماه منتشر کرده است

  این عکس‌ها در شرایطی گرفته شد که مدارگرد به پهلو چرخیده بود و با سرعتی معادل ۵۷۲۸ کیلومتر در ساعت در ارتفاع حدود ۱۳۳ کیلومتری از سطح ماه حرکت می‌کرد. البته محققین بر این امر تأکید کرده‌اند که به دلیل حساس بودن لنز دوربین زاویه گسترده این کاوشگر به چند رنگ محدود، شاید رنگ‌بندی مشاهده شده دقیقاً همانی نباشد که با چشم غیرمسلح می‌توان از سطح ماه آن را تشخیص داد.

   

  ابرای دریافت جزئیات بیشتر پیرامون این فرآیند پیچیده می‌توانید به این وبلاگ سری بزنید. نکته دیگر اینکه اگر روزی بر سطح کره ماه قدم گذاشتید،در جریان باشید که برای دیدن صحنه طلوع زمین باید بدون وقفه در جهتی خاص حرکت کنید زیرا زمین و ماه نسبت به یکدیگر همواره با یک زاویه حرکت می‌کنند و این بدان معناست که در صورت ساکن بودن بر روی سطح ماه، تصویری ثابت از زمین را مشاهده خواهید کرد.

  ناسا تصویری باورنکردنی از کره زمین در حال طلوع در کره ماه منتشر کرده است

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.