ژاپن ماهواره مخابراتی کانادا را به فضا فرستاد

  ژاپن موفق شد عصر سه شنبه طبق برنامه های از پیش تعیین شده ماهواره تجاری کانادا را با یک فروند موشک ماهواره بر در مدار زمین قرار دهد. ژاپن ماهواره مخابراتی کانادا را به فضا فرستاد

   

  به گزارش ایرنا، پرتاب این ماهواره که نخستین پرتاب یک ماهواره تجاری از خاک ژاپن محسوب می شود، ساعت ۱۵:۵۰ دقیقه (به وقت محلی) از مرکز فضایی «تانه گاشیما» واقع در جنوب غرب این کشور انجام شده است.

  خبرگزاری کیودو گزارش کرد که این ماهواره تجاری با یک فروند راکت موسوم به موشک H-۲A که توسط شرکت میتسوبیشی ژاپن ساخته شده، به فضا فرستاده شده است.

  موشک ماهواره بر « H-۲A» پیشتر هم موفق شده بود ماهواره هواشناسی «هیماواری - هشت» ژاپن را با خود به فضا ببرد. توکیو از سال ۲۰۰۵ تاکنون از این راکت برای پرتاب بیش از ۲۰ ماهواره استفاده کرده است.

  گزارش ها همچنین حاکیست که ماهواره مخابراتی پرتاب شده کانادا به فضا از نوع «تله استار ۱۲ وی» بوده و قادر است بخش قابل توجهی از مناطق آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس را تحت پوشش خود قرار دهد.

  عنوان ماهواره های تجاری عموما به انواعی از ماهواره اطلاق می شوند که کارکردهای مخابراتی اعم از رادیویی، تلفنی، تلویزیونی یا استفاده در ارتباط با اینترنت و مواردی از این دست داشته باشند.

  ژاپن ماهواره مخابراتی کانادا را به فضا فرستاد

  ژاپن که خود نیز فعالیت های گسترده ای در زمینه پرتاب ماهواره دارد، اوایل سالجاری از پرتاب موفقیت آمیز یک ماهواره جاسوسی به فضا خبر داده بود.

  بر اساس گزارش آژانس اکتشاف هوا فضای ژاپن، این کشور هم اکنون ۴ ماهواره اطلاعاتی شامل دو ماهواره نوری و دو ماهواره راداری را در مدار زمین قرار داده است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.