ژاپن ماهواره مخابراتی کانادا را به فضا فرستاد

  ژاپن موفق شد عصر سه شنبه طبق برنامه های از پیش تعیین شده ماهواره تجاری کانادا را با یک فروند موشک ماهواره بر در مدار زمین قرار دهد. ژاپن ماهواره مخابراتی کانادا را به فضا فرستاد

   

  به گزارش ایرنا، پرتاب این ماهواره که نخستین پرتاب یک ماهواره تجاری از خاک ژاپن محسوب می شود، ساعت ۱۵:۵۰ دقیقه (به وقت محلی) از مرکز فضایی «تانه گاشیما» واقع در جنوب غرب این کشور انجام شده است.

  خبرگزاری کیودو گزارش کرد که این ماهواره تجاری با یک فروند راکت موسوم به موشک H-۲A که توسط شرکت میتسوبیشی ژاپن ساخته شده، به فضا فرستاده شده است.

  موشک ماهواره بر « H-۲A» پیشتر هم موفق شده بود ماهواره هواشناسی «هیماواری - هشت» ژاپن را با خود به فضا ببرد. توکیو از سال ۲۰۰۵ تاکنون از این راکت برای پرتاب بیش از ۲۰ ماهواره استفاده کرده است.

  گزارش ها همچنین حاکیست که ماهواره مخابراتی پرتاب شده کانادا به فضا از نوع «تله استار ۱۲ وی» بوده و قادر است بخش قابل توجهی از مناطق آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس را تحت پوشش خود قرار دهد.

  عنوان ماهواره های تجاری عموما به انواعی از ماهواره اطلاق می شوند که کارکردهای مخابراتی اعم از رادیویی، تلفنی، تلویزیونی یا استفاده در ارتباط با اینترنت و مواردی از این دست داشته باشند.

  ژاپن ماهواره مخابراتی کانادا را به فضا فرستاد

  ژاپن که خود نیز فعالیت های گسترده ای در زمینه پرتاب ماهواره دارد، اوایل سالجاری از پرتاب موفقیت آمیز یک ماهواره جاسوسی به فضا خبر داده بود.

  بر اساس گزارش آژانس اکتشاف هوا فضای ژاپن، این کشور هم اکنون ۴ ماهواره اطلاعاتی شامل دو ماهواره نوری و دو ماهواره راداری را در مدار زمین قرار داده است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.