۱۰ تصویری که چگونگی یافتن آب روی مریخ را تشریح می کند

  هفته‌ی گذشته ناسا با برگزاری کنفرانسی بصورت رسمی تایید کرد که در روی کره‌ی مریخ آب وجود دارد. در ادامه به تماشای ۱۰ تصویری خواهیم پرداخت که در طول سال‌های گذشته نقشی انکارناپذیر در فرآیند رسیدن به این نتیجه برای ناسا ایفا کرده است. ۱۰ تصویری که چگونگی یافتن آب روی مریخ را تشریح می کند


  هرچند پیش از این نیز گمانه‌هایی در خصوص یافتن آب روی ماه عنوان شده بود، اما هفته‌ی گذشته ناسا با برگزاری کنفرانسی مطبوعاتی رسما از وجود آب روی کره‌ی مریخ پرده برداشت. نتیجه‌گیری ناسا حاصل چندین سال تحقیقات و تصویربرداری از سطح این کره است که در نهایت دانشمندان را به این نتیجه رسانده است. در ادامه تصاویری را مشاهده خواهید کرد که با استفاده از آن‌ها می‌توان به تاریخ پی بردن به وجود آب در روی سطح کره‌ی مریخ نگاهی کرد.

  ناسا در جریان برگزاری مراسم خود بصورت قطعی اعلام کرد که روی کره‌ی مریخ آب وجود دارد. در تصاویر جدید منتشر شده از این کره می‌توان به روشنی حرکت و جابجا شدن آب روی سطح کره‌ی مریخ را دید. آخرین تصاویر منتشر شده از کره‌ی مریخ بسیار زیبا و جالب توجه هستند و این تصاویر نقش بسیار مهمی در کشف وجود آب روی کره‌ی زمین داشته‌اند. البته نباید تصاویر ثبت شده در ده سال اخیر را از یاد برد که دید بهتری را از کره‌ی مریخ در اختیار کاربران قرار داده‌اند.

  در ادامه تصاویری را از سطح مریخ به نمایش خواهیم گذاشت که شامل تصاویر برگرفته از اولین تحقیقات روی مریخ در سال ۲۰۱۱ تا جدیدترین آن‌ها است که هفته‌ی گذشته منتشر شده است.

  تصویر زیر نمایی هوایی از آبراه‌های مریخ را نمایش می‌دهد.

   

   ۱۰ تصویری که چگونگی یافتن آب روی مریخ را تشریح می کند  تصویر زیر رگه‌های آب را در ناحیه‌ی کوهستانی مریخ نمایش می‌دهد.

   

   ۱۰ تصویری که چگونگی یافتن آب روی مریخ را تشریح می کند

   ۱۰ تصویری که چگونگی یافتن آب روی مریخ را تشریح می کند


  تصویر مورد نظر Corprate Chasma را نمایش می‌دهد که براساس باور محققان سرچشمه‌ی آب‌های موجود در سطح مریخ است.

   

   ۱۰ تصویری که چگونگی یافتن آب روی مریخ را تشریح می کند

   ۱۰ تصویری که چگونگی یافتن آب روی مریخ را تشریح می کند


  تصویر زیر نمایی منحصربفرد به فرد از وجود آب روی کره‌ی زمین را نشان می‌دهد که در آن آب موفق به شکافتن سطح مریخ و باز کردن راه خود شده‌اند.

   

   ۱۰ تصویری که چگونگی یافتن آب روی مریخ را تشریح می کند


  تصویر زیر نمایی از کانال‌های ژولی را نمایش می‌دهد که در سال ۲۰۰۷ کشف شده‌اند.

   

   ۱۰ تصویری که چگونگی یافتن آب روی مریخ را تشریح می کند

  منبع :زومیت

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .