ناسا ۸٫۴۰۰ تصویر از ماموریت آپولو ۱۱ را با رزولوشن بالا در فلیکر منتشر کرد

  تا به امروز تصاویر متعددی از پروژه‌ی آپولوی ناسا منتشر شده، اما ناسا ۸٫۴۰۰ تصویر جدید را از این ماموریت را منتشر کرده که زوایای جدیدی از این ماموریت را نمایش می‌دهد. ناسا ۸٫۴۰۰ تصویر از ماموریت آپولو ۱۱ را با رزولوشن بالا در فلیکر منتشر کرد


  ناسا مجموعه‌ی تصاویر جدیدی را از ماموریت آپولو ۱۱ یا همان مجموعه ماموریت‌ها برای اعزام انسان به ماه در فلیکر منتشر کرده که زوایای جدیدی از این قدم بزرگ برای تاریخ بشری را نمایش می‌دهد. این مجموعه شامل بیش از ۸٫۴۰۰ تصویر که با رزولوشن ۱٫۸۰۰dpi می‌تواند بسیاری از دوستداران فضا و اخبار مرتبط با تاریخ این حوزه از فناوری را خوشحال کند.

   


  تصاویر مورد نظر با استفاده از دوربین‌های موسوم به Hesselblad ناسا ثبت شده است. این تصاویر با استفاده از فرآیند‌های عکاسی و ویرایش، دیجیتالی شده و در برخی موارد نیز بهبود یافته‌اند، هرچند شماری از آن‌ها در مقایسه با تصاویری که این روزها با دوربین‌های مختلف ثبت می‌شوند، از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. کیپ تیگ (Kipp Teague) مدیر پروژه‌ی جمع‌آوری این تصاویر در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:


  در سال ۲۰۰۴ میلادی مرکز فضایی جانسون کار اسکن دوباره‌ی تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌های ارسال شده به ماه را آغاز کرد. من به همراه اریک جونز، در طی این پروژه تصاویر را با فرمت TIFF روی دی‌وی‌دی‌هایی جمع آوری کردیم. ما کار ویرایش این تصاویر را آغاز کرده و بهبود این تصاویر را از طریق تغییرات تغییرات در روشنایی و رنگ تصاویر اعمال کرده‌ایم. ضمنا سایز تصاویر نیز تا ۱۰۰۰dpi کاهش یافته تا در صفحات نمایش با رزولوشن بالا در بهترین حالت برای کاربران نمایش داده شود.


  با توجه به درخواست بالای کاربران برای تیگ تصمیم گرفته تا با بررسی دوباره تصاویر و انجام ویرایش برای بهبود هر چه بیشتر تصاویر، آن‌ها را از طریق فلیکر در اختیار کاربران قرار دهد.
  البته باید به این موضوع اشاره کرد که این تمام تصاویر ثبت شده نیست. هرچند این تصاویر شامل ماموریت‌های مختلفی در کل پروژه‌ی آپولو است، اما نمی‌توان تصاویری از ماموریت‌های آپولو ۷، ۸، ۹، ۱۰ یا ۱۳ را در این مجموعه مشاهده کرد.

   

  ناسا ۸٫۴۰۰ تصویر از ماموریت آپولو ۱۱ را با رزولوشن بالا در فلیکر منتشر کرد

  ناسا ۸٫۴۰۰ تصویر از ماموریت آپولو ۱۱ را با رزولوشن بالا در فلیکر منتشر کرد

  منبع:زومیت

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .