ناسا ۸٫۴۰۰ تصویر از ماموریت آپولو ۱۱ را با رزولوشن بالا در فلیکر منتشر کرد

  تا به امروز تصاویر متعددی از پروژه‌ی آپولوی ناسا منتشر شده، اما ناسا ۸٫۴۰۰ تصویر جدید را از این ماموریت را منتشر کرده که زوایای جدیدی از این ماموریت را نمایش می‌دهد. ناسا ۸٫۴۰۰ تصویر از ماموریت آپولو ۱۱ را با رزولوشن بالا در فلیکر منتشر کرد


  ناسا مجموعه‌ی تصاویر جدیدی را از ماموریت آپولو ۱۱ یا همان مجموعه ماموریت‌ها برای اعزام انسان به ماه در فلیکر منتشر کرده که زوایای جدیدی از این قدم بزرگ برای تاریخ بشری را نمایش می‌دهد. این مجموعه شامل بیش از ۸٫۴۰۰ تصویر که با رزولوشن ۱٫۸۰۰dpi می‌تواند بسیاری از دوستداران فضا و اخبار مرتبط با تاریخ این حوزه از فناوری را خوشحال کند.

   


  تصاویر مورد نظر با استفاده از دوربین‌های موسوم به Hesselblad ناسا ثبت شده است. این تصاویر با استفاده از فرآیند‌های عکاسی و ویرایش، دیجیتالی شده و در برخی موارد نیز بهبود یافته‌اند، هرچند شماری از آن‌ها در مقایسه با تصاویری که این روزها با دوربین‌های مختلف ثبت می‌شوند، از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. کیپ تیگ (Kipp Teague) مدیر پروژه‌ی جمع‌آوری این تصاویر در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:


  در سال ۲۰۰۴ میلادی مرکز فضایی جانسون کار اسکن دوباره‌ی تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌های ارسال شده به ماه را آغاز کرد. من به همراه اریک جونز، در طی این پروژه تصاویر را با فرمت TIFF روی دی‌وی‌دی‌هایی جمع آوری کردیم. ما کار ویرایش این تصاویر را آغاز کرده و بهبود این تصاویر را از طریق تغییرات تغییرات در روشنایی و رنگ تصاویر اعمال کرده‌ایم. ضمنا سایز تصاویر نیز تا ۱۰۰۰dpi کاهش یافته تا در صفحات نمایش با رزولوشن بالا در بهترین حالت برای کاربران نمایش داده شود.


  با توجه به درخواست بالای کاربران برای تیگ تصمیم گرفته تا با بررسی دوباره تصاویر و انجام ویرایش برای بهبود هر چه بیشتر تصاویر، آن‌ها را از طریق فلیکر در اختیار کاربران قرار دهد.
  البته باید به این موضوع اشاره کرد که این تمام تصاویر ثبت شده نیست. هرچند این تصاویر شامل ماموریت‌های مختلفی در کل پروژه‌ی آپولو است، اما نمی‌توان تصاویری از ماموریت‌های آپولو ۷، ۸، ۹، ۱۰ یا ۱۳ را در این مجموعه مشاهده کرد.

   

  ناسا ۸٫۴۰۰ تصویر از ماموریت آپولو ۱۱ را با رزولوشن بالا در فلیکر منتشر کرد

  ناسا ۸٫۴۰۰ تصویر از ماموریت آپولو ۱۱ را با رزولوشن بالا در فلیکر منتشر کرد

  منبع:زومیت

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.