برزیل ماهواره دفاعی به فضا ارسال می‌کند

  رسانه ونزوئلایی «کورئو دل اورینوکو» گزارش داد که برزیل برای مقابله با ماهواره‌های جاسوسی آمریکا، ماهواره‌هایی دفاعی به فضا ارسال خواهد کرد. برزیل ماهواره دفاعی به فضا ارسال می‌کند


  به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، دولت برزیل اعلام کرد که برای مقابله با ماهواره‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا که تلفن‌های «دیلما روسف» رئیس‌جمهور این کشور را شنود می‌کنند و به پست‌های الکترونیکی وی نیز دسترسی دارند، در سال ۲۰۱۶ ماهواره‌ای دفاعی به فضا ارسال خواهد کرد.


  «آرتور کویمبرا» مدیر بخش تکنولوژی وزارت ارتباطات برزیل در این‌باره عنوان کرد که این ماهواره می‌تواند امنیت تبادل اطلاعات را هم در بخش‌های دولتی و هم در زمینه‌های نظامی تأمین کند و وضعیت اینترنت کشور را نیز بهبود ببخشد.


  وی افزود که ارسال این ماهواره حاکمیت برزیل در زمینه ارتباطات را تقویت خواهد کرد.


  این ماهواره که در فرانسه ساخته می‌شود، از سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۷ آغاز به کار خواهد کرد و طول عمر مفید آن نیز ۱۵ سال محاسبه شده است.


  برزیل در سال ۱۹۹۸ نیز چند ماهواره اطلاعات نظامی را در مدارهای پایین به فضا ارسال کرده است و از آن‌ها برای نظارت‌ مناطق داخلی خود استفاده می‌کند.


  روابط آمریکا و برزیل از دو سال پیش تاکنون به دلیل افشای جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از این کشور از طریق شنود مکالمات تلفنی رئیس‌جمهور و دیگر مقامات برزیل و در پی آن لغو سفر «روسف» به آمریکا در سال ۲۰۱۳ دچار تاریکی و تنش دیپلماتیکی شده بود.


  در همین راستا رئیس جمهور برزیل ۴ جولای (۱۳ تیر) پس از چند روز اقامت در «واشنگتن» (پایتخت آمریکا) برای حل و فصل اختلافات پیش آمده در سال ۲۰۱۳ در کاخ سفید با «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد.


  «اوباما» در این دیدار به «روسف» وعده داده بود که که کشورهای دوست را در مسائل جاسوسی خود درگیر نخواهد کرد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.