طراحی یک کاوشگر برای حفاری آب بر روی مریخ

  تیمی از ناسا و دیگر ماموریت‌های سرنشین‌دار مریخ در سنگاپور به دنبال ارائه یک کاوشگر ویژه مریخی هستند که بتوان از آن برای حفاری آب در زیر سطح پوسته مریخ استفاده کرد. طراحی یک کاوشگر برای حفاری آب بر روی مریخ


  به گزارش سرویس فناوری ایسنا، «سیستم بازیابی Aqua مریخ» (MARS)، نمونه اولیه‌ چنین کاوشگری است که با همکاری دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور و شرکت فناوری‌های فضایی گیلمور استرالیا ارائه شده است.


  ایده اصلی، ساخت کاوشگری با استفاده از کشفیات کنجکاوی و فرودگر ققنوس مریخ بود که از وجود آب در سیاره سرخ در زیر خاک آن یا در شکل‌های غیرمایعی مانند یخ خبر داده‌اند.


  سامانه جدید MARS طوری طراحی شده که آب را از خاک استخراج، جمع‌آوری و سپس بازیابی کند.


  بر اساس اسناد ارائه‌شده از این پروژه، شیوه‌های مختلفی برای اجرای هر یک از گام‌های این فرآیند وجود داشتند؛ اما مفهوم نهایی شامل استفاده از ریزموج‌ها و نوعی سامانه ویژه برای جداسازی و جمع‌آوری مایع است.


  هر چرخه فرآیند جمع‌آوری آب شامل استفاده از یک سیستم نقل و انتقال اساسی به همراه دو چرخ نیرودهی‌شده برای حرکت کاوشگر به سمت ناحیه مورد هدف و سپس پایین‌آوردن واحد ریزموج بر روی زمین و استفاده از آن برای حرارت‌دادن این ناحیه به مدت ۲۰ دقیقه است.


  بخار حاصل سپس وارد لوله‌های جمع‌آوری می‌شود و این لوله‌ها، خود به کیسه فشرده‌کننده‌ای ختم می‌شوند و در آنجا بخار، فشرده و در یک جعبه جمع‌آوری چکانده می‌شود.


  تیم علمی مدعی است در آزمایشات انجام‌شده، این سامانه با سرعت چهار گرم در هر چهار دقیقه قادر به جمع‌آوری آب از یخ منجمد بود.


  محققان سنگاپوری و استرالیایی توانستند با داشتن بودجه ۱۰ هزار دلاری، نمونه اولیه‌ MARS را بسازند که بر روی زمین عمل می‌کند و می‌تواند ۳۰ درصد دمای مریخ و شرایط فشار آن را تحمل کند.


  جزئیات این سامانه برای ناسا فرستاده شده؛ اما این نمونه اولیه به این زودی جو زمین را ترک نخواهد کرد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.