ناسا موتور راکت خود را پرینت گرفت و آزمایش کرد

  سازمان فضایی آمریکا، ناسا، در اعلامیه‌ای که با یک فیلم همراه است، اعلام کرد که یک موتور راکت را که با استفاده از پرینتر سه‌بعدی ساخته شده، با موفقیت آزمایش کرده است. ناسا موتور راکت خود را پرینت گرفت و آزمایش کرد


  به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از وب‌سایت ناسا، بدون هیچ شکی، آینده رشته‌هایی مانند معماری و طراحی صنعتی در اختیار پرینترهای سه‌بعدی خواهد بود.

   

  البته کاربردهای بسیار گسترده‌ای برای این پدیده قرن بیست‌ویکم وجود دارد که از آن جمله جابه‌جا کردن اشیا در فواصل دور است اما تا این‌ جای کار ناسا موفق شده است، جای این وسیله و تکنولوژی را در طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیاز خود تثبیت کند.


  این سازمان اعلام کرده است که با همکاری شرکت‌های مخفی همکار، در حال فشار آوردن به صنایع آمریکاست تا برای استفاده از پرینتر‌های سه‌بعدی خود را تطبیق دهند.
  دیروز ناسا اعلام کرد که یک موتور راکت را که تقریبا تمام قطعات توربوپمپ آن با پرینتر سه‌بعدی ساخته شده بود، با موفقیت آزموده است.

  مارک کالورت، مدیر پایگاه فضایی مارشال، درباره این آزمایش گفت: «این یک ارتقای چشمگیر در عرصه صنایع ساخت مواد ترکیبی و همکاری در ساخت تجهیزات است.

   

  اغلب شرکت‌های مخفی همکار ما در این پروژه اذعان دارند که قطعاتی که برای پمپ سوخت این موتور راکت با پرینتر سه‌بعدی ساختند، پیچیده‌ترین کاری بوده که تا به حال توسط پرینتر سه‌بعدی انجام شده است».


  براساس اعلام ناسا، این موتور راکت در حین آزمایش توانست به قدرت ۲۰۰۰ اسب بخار برسد که این توان را با پمپاژ ۱۲۰۰ گالن بر دقیقه (۷۵ لیتر بر ثانیه) سوخت توسط پمپ پرینت‌شده خود به دست آورد.


  این پمپ در لحظه تیک‌آف (جدا شدن از زمین) به سرعت ۹۰ هزار دور در دقیقه دست یافت که معادل ۱۰ برابر سرعت یک موتور جت است. همچنین پمپ سوخت این موتور راکت توانست در دمایی بین ۶۰۰۰ درجه فارنهایت (۳۳۰۰ درجه سلسیوس) و منفی ۴۰۰ درجه فارنهایت (منفی ۲۴۰ سلسیوس) که اولی دمای احتراق موتور و دیگری دمای هیدروژن مایع موجود در سوخت بود، به‌خوبی کار کند.


  این پمپ ۴۵ درصد سوراخ‌کاری کمتری نسبت به مدل مشابه ساخته‌شده در روش‌های قدیمی نیاز دارد و ساخت آن نصف زمانی را که در روش‌های سنتی لازم است می‌گیرد.


  ناسا نتیجه آزمایش خود را موفقیت‌آمیز اعلام کرده است و اطلاعات و جزئیات خود را با شرکت‌های پیمانکار و همکار خود در میان گذاشته تا از تکنولوژی پرینت سه‌بعدی در برنامه‌های آتی فضایی استفاده شود. این سازمان قصد دارد به غیر ساخت تجهیزات خود، از این تکنولوژی یرای ارسال قطعات و تجهیزات لازم به ایستگاه‌های فضایی و مریخ، استفاده کند.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.