یکی از مهمترین ماهواره های تاریخ به فضا پرتاب می شود

  دانشمندان ناسا سیستم ماهواره ای را می سازند که در آینده جان هزاران نفر را نجات داده و از ضرر و زیانهای میلیون دلاری جلوگیری می کند. یکی از مهمترین ماهواره های تاریخ به فضا پرتاب می شود

   

   


  به گزارش خبرگزاری مهر، سیستم ماهواره CYGNSS ناسا که از آن به عنوان نسل بعدی ماهواره های رصد کننده توفان ها و به ویژه توفانهای دریایی یاد می شود مراحل پایانی ساخت خود را پشت سر می گذارد. این سیستم ماهواره ای در انستیتو تحقیقات جنوب غرب واقع در تگزاس ساخته می شود.


  با توجه به قابلیت های مهم این سیستم ماهواره ای می توان آن را یکی از مهمترین ماهواره های تاریخ به شمار آورد.


  توفانها به طور طبیعی مسیر حرکتی خود را به طور ناگهانی تغییر داده و بدون آنکه بتوان پیش بینی به موقعی درباره آنها انجام داد لطمات جدی و خسارت سنگینی بر جای می گذارند. در حال حاضر سیستم های ماهواره ای متعددی در اطراف زمین توفانها را زیر نظر دارند اما قابلیت آنها در پیش بینی رفتار این پدیده مخرب طبیعی اندک است.


  شبکه ماهواره ای CYGNSS تلفیقی از ۸ میکرو ماهواره است که قابلیت خیره کننده ای در پیش بینی دقیق و به موقع مسیر و قدرت توفانها دارند.


  این قابلیت به واسطه ابزارهای دقیقی است که در دل این میکرو ماهواره ها نصب شده است. اندازه گیری شدت وزش باد در سطح اقیانوس آن هم در هسته مرکزی توفانهای حاره ای و دریایی به دانشمندان کمک می کند تا پیش بینی دقیقی از رفتار توفان داشته باشند.


  کار ساخت این سیستم ماهواره ای با نظارت مستقیم دانشمندان دانشگاه میشیگان در حال انجام است. هر یک از ۸ میکرو ماهواره این سیستم ۲۹ کیلوگرم وزن داشته و ابعادی درحدود یک چمدان متوسط دارند.


  این ماهواره ها با تکیه بر انرژی خورشیدی کار کرده که پس از مستقر شدن در مدار زمین پنلهای ۱.۵ متری خود را باز می کنند.


  قرار است این سیستم ماهواره ای اولیل سال آینده از مرکز پرتابهای فضایی کیپ کاناورال فلوریدا به مدار زمین پرتاب شود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.