راکت روسی حامل ماهواره مکزیک در سیبری سقوط کرد

  یک راکت روسی که ماهواره ای مکزیکی را حمل می کرد روز شنبه به سبب اشکال در عملکرد اندکی پس از پرتاب در سیبری سقوط کرد. راکت روسی حامل ماهواره مکزیک در سیبری سقوط کرد


  به گزارش اسوشیتدپرس از کیف، این تازه ترین حادثه در صنایع فضایی روسیه به حساب می آید که دوران طلایی آن در زمان شوروی اکنون دچار افول شده است.


  این راکت مدل پروتون ام صبح شنبه از پایگاه روسی بایکونور در قزاقستان پرتاب شده بود.


  سازمان فضایی فدرال روسیه - روس کاسموس - در بیانیه ای دلیل وقوع این حادثه را اشکال در عملکرد راکت دانست و اعلام کرد در مورد آن تحقیق خواهد کرد. رسانه های روسیه به نقل از مقامات این کشور در شرق سیبری اعلام کردند جستجو برای یافتن سومین بخش راکت که گمان می رود در منطقه زابایکالسکی نزدیک مرز چین و مغولستان به زمین افتاده است، ادامه دارد.


  در مورد سوخت سمی این راکت نیز که احتمال دارد در محل سقوط منفجر شده باشد نگرانی هایی وجود دارد. روس کاسموس در مورد جزئیات حادثه از جمله محل دقیق سقوط راکت توضیحی نداد.


  راکت پروتون ام سابقه ای طولانی در حوادث تلخ دارد و سال گذشته سه ماهواره بر اثر حوادث مختلف با این راکت از بین رفتند. یک منبع در سازمان روس کاسموس اعلام کرد حادثه اخیر ممکن است باعث تعلیق برنامه پرتاب این راکت از جمله برنامه آینده آن برای حمل یک ماهواره انگلیسی در ماه ژوئن شود.  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .