سفینه فضایی مدیر عامل آمازون آماده حرکت است

  آقای Jeff Bezos به عنوان مدیر عامل مجموعه بزرگ آمازون با تولید و تست نهایی موتور BE-۳ قصد دارد تا در صنعت هوا فضا گام بردارد و ماموریت های ویژه ای را بر عهده گیرد.

  سفینه فضایی مدیر عامل آمازون آماده حرکت است

   

  این موتور به سادگی می تواند سفینه های فضایی را با خود حمل کند یا محموله های مهم و حیاتی برای ایستگاه فضایی ارسال کند. با بهره گیری از موتور BE-۳ در کنار نسل جدید کپسول فضایی Shepard، به سادگی می توان محموله های مهم و حیاتی برای ایستگاه فضایی ارسال کرد و مهم ترین وظیفه این پروژه نیز کمک رسانی به افراد حاضر در ایستگاه فضایی است.

  همچنین وظیفه دیگری که فضاپیمای تولید مشترک آمازون و Blue Origin بر عهده خواهد گرفت، حمل ماهواره ها به مدار تعریف شده است تا در پروژه های تحقیقاتی نیز ردپای نسل جدید Shepard و موتور BE-۳ دیده شود. البته تست های کامل این دو با موفقیت صورت گرفته است، اما اطلاعات دقیقی از محل انجام تست منتشر نشده است. همچنین این دو مجموعه برای همکاری و امضای قرار داد تجاری با NASA باید تست های پرواز کامل تری را پشت سر بگذارد که به نظر می رسد در این زمینه مشکلی وجود نداشته باشد. به اعتقاد آقای Rob Meyerson به عنوان نماینده مجموعه Blue Origin، تنها پس از امضای قرارداد با ناسا می توان از این پروژه کسب درآمد کرد. اولین پرواز رسمی و ماموریتی کپسول Shepard به همراه موتور BE-۳ در اواخر سال ۲۰۱۵ انجام می شود و ماموریت دقیق این مجموعه تا کنون مشخص نگردیده است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .