برگزاری چهاردهمین کنفرانس هوا فضا در ۷ محور

  رئیس پژوهشکده مخابرات سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با اشاره به اهداف چهاردهمین کنفرانس انجمن هوا فضای ایران گفت: چهاردهمین کنفرانس هوافضا در ۷ محور برگزار شده است. برگزاری چهاردهمین کنفرانس هوا فضا در ۷ محور


  به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، شروین امیری رئیس پژوهشکده مخابرات سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در چهاردهمین همایش انجمن‌ هوا فضای ایران، با اشاره به اینکه فناوری هوا فضا به عنوان یکی ازمحوری‌ترین و کلیدی‌ترین فناوری‌ها در سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران مورد توجه قرار گرفته است، گفت: توجه به فناوری هوافضا علاوه بر موقعیت و جایگاه کشور در حوزه بین‌المللی نیز دارای اهمیت است و از این نظر دستیابی به افق‌های فضایی بالاتر در این بخش به رشد و ارتقای سایر صنایع داخلی نیز کمک می‌کند.

  وی با اشاره به برگزاری چهاردهمین کنفرانس انجمن هوافضای ایران، ادامه داد: این کنفرانس در ۷ محور آیرودینامیک و پیش‌رانش، مکانیک پرواز و کنترل، سازه‌های هوایی فضایی، علوم و فناوری فضایی، مدیریت و مقررات صنایع هوافضایی، اویونیک و طراحی‌های سامانه‌های هوا فضا برگزار می‌شود.

  رئیس پژوهشکده مخابرات سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: ۷۹۹ مقاله به این کنفرانس ارسال شد که پس از چندین مرحله داوری ۵۰۰ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت که از این بین ۳۰۴ مقاله به صورت شفاهی و ۱۹۶ مقاله به صورت پوستری از امروز تا پنجشنبه در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ارائه می‌شود.

  امیری از برگزاری کارگاه‌های تخصصی در حاشیه این کنفرانس خبر داد و گفت: برگزاری کارگاه‌های تخصصی، علمی، نمایشگاه، پنل‌ها و نشست‌های علمی با نگاه علمی از دیگر برنامه‌‌های این همایش است.


  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.