برگزاری چهاردهمین کنفرانس هوا فضا در ۷ محور

  رئیس پژوهشکده مخابرات سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با اشاره به اهداف چهاردهمین کنفرانس انجمن هوا فضای ایران گفت: چهاردهمین کنفرانس هوافضا در ۷ محور برگزار شده است. برگزاری چهاردهمین کنفرانس هوا فضا در ۷ محور


  به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، شروین امیری رئیس پژوهشکده مخابرات سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در چهاردهمین همایش انجمن‌ هوا فضای ایران، با اشاره به اینکه فناوری هوا فضا به عنوان یکی ازمحوری‌ترین و کلیدی‌ترین فناوری‌ها در سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران مورد توجه قرار گرفته است، گفت: توجه به فناوری هوافضا علاوه بر موقعیت و جایگاه کشور در حوزه بین‌المللی نیز دارای اهمیت است و از این نظر دستیابی به افق‌های فضایی بالاتر در این بخش به رشد و ارتقای سایر صنایع داخلی نیز کمک می‌کند.

  وی با اشاره به برگزاری چهاردهمین کنفرانس انجمن هوافضای ایران، ادامه داد: این کنفرانس در ۷ محور آیرودینامیک و پیش‌رانش، مکانیک پرواز و کنترل، سازه‌های هوایی فضایی، علوم و فناوری فضایی، مدیریت و مقررات صنایع هوافضایی، اویونیک و طراحی‌های سامانه‌های هوا فضا برگزار می‌شود.

  رئیس پژوهشکده مخابرات سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: ۷۹۹ مقاله به این کنفرانس ارسال شد که پس از چندین مرحله داوری ۵۰۰ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت که از این بین ۳۰۴ مقاله به صورت شفاهی و ۱۹۶ مقاله به صورت پوستری از امروز تا پنجشنبه در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ارائه می‌شود.

  امیری از برگزاری کارگاه‌های تخصصی در حاشیه این کنفرانس خبر داد و گفت: برگزاری کارگاه‌های تخصصی، علمی، نمایشگاه، پنل‌ها و نشست‌های علمی با نگاه علمی از دیگر برنامه‌‌های این همایش است.


  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.